Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018

sicili-bozuk-olana-kredi-veren-bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar konusunu Kredi Bilgisi platformu olarak açıklıyoruz. Günümüzde kişiler, almak istedikleri araçlar için de konutlar için de kredi başvuruları yapmakta, artık para biriktirdikten sonra istediğini alma dönemi kapanmaktadır. Öte yandan yaşamın zorlaşması, hayatın pahalı olması da insanları kredi kartı ve krediler ile yaşamaya zorlamaktadır.

Borçlular bir krediyi başka bir kredi ile kapatarak günü kurtarmaya çalışmaktadır. Fakat bazen işler planlandığı gibi gitmemekte ve kredi taksitleri ödenememektedir. Bu da kredi sicilinin bozulmasına neden olmaktadır. Daha önce yayınladığımız Kredi Neden Onaylanmaz başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi sicilinin bozulması ile kara listeye girmek aynı şey değildir. Kredi sicilinin bozulması, kişilerin aldıkları krediyi gününde ödeyememeleri ancak takibe gitmeden gecikmeli bir şekilde ödenmesi ile gerçekleşir. Kara liste ise bundan bir adım sonrasıdır yani gecikmeli de olsa kredi ödemesi yapılamaz ve kişi borcu nedeni ile yasal takip başlatılır. Kara listeye bu noktada girilir.

Bozuk Kredi Sicili

Bozuk kredi sicili olan bir kimse ya da kurum, kredi alırken zorlanabilir. Her banka ödemelerini zamanında yapamayan kişilere kredi vermek istemeyebilir. Sizili bozuk olan kişi bir noktada risk yüklenmek anlamına gelmektedir banka adına. Bu nedenle de kredi kullandırmamaya çalışır. Unutulmamalıdır ki; çoğu banka kredi sicili bozuk olan kişilere kredi vermemek taraftarıdır.

Çoğu banka onaylamasa da sicili bozuk olana kredi veren bankalar da var elbette. Bu bankalar, belirli şartlar yerine getirildiğinde sicili bozuk da olsa kredi vermektedir. Odeabank, Halkbank, Ziraat Bankası, Akbank ve Denizbank kredi sicili kötü de olsa kredi verebilmektedir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Şartları Nedir?

Öncelikle şunu bilmelidir kredi almak isteyen kişiler; kredi siciliniz bozuk ise internetten hangi ban-kaya başvurursanız vurun olumlu cevap alamazsınız. Bu nedenle kredi alabilmek için mutlaka en yakın şubeye kadar gitmelisiniz.

Kötü kredi sicili nedeni ile bankalar kredi verirken, kendilerinin daha güvende olmaları için bazı şartlar öne sürerler. Böyle durumlarda öncelikle bir kefile ihtiyacınız olacaktır. Maddi durumunuza bağlı olarak, siciliniz kötü dahi olsa, kredi kullanabilirsiniz. Ancak bir kefiliniz olmalıdır.

İkinci bir şart ise tapudur. Eğer üzerinize kayıtlı bir tapunuz varsa tapu ipotek ettirilerek daha kolay kredi alabilirsiniz.

Daha önce yazdığımız Kefilsiz Kredi Başvurusu başlıklı yazımızda, kefilsiz kredi başvurusu ve bu imkanı sağlayan bankalar hakkında bilgiler yer almaktadır. İncelemenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın