Senetle Araba Satan Galeriler

Araç almak isteyen kişilerin tercih ettiği seçeneklerden biri de senetle araba almaktır. Türkiye’nin her şehrinde senetle araba satan galeriler hizmet sunmakta ve kişilerin taksit taksit ödeyerek araba sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bazı galeriler senetle araç satışlarında peşinat dahi istememektedir.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle araba almak, araç kredisi kullanma konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntemde;

  • Araç fiyatları piyasa değerinden daha yüksek belirlenmekte,
  • Aracın fiyatı taksitlere bölünmekte,
  • Aracın senet borcu bitmeden satışı verilmemekte,
  • Aracın borcu bitene kadar araca ipotek konulmaktadır.

Aracı satın alan kişi, senet borcu bitene kadar aracı üzerine alamamaktadır.

Senetle Araba Almak Avantajlı Bir Tercih Midir?

Senetle araba almanın avantajlı olduğu yönler bulunmaktadır. Araç almak istiyor ancak peşinat ödeme imkanınız bulunmuyorsa senetle araç alımı yapabilirsiniz. Senetle araba alımında aracın fiyatında yükselme olmaktadır. Bunun sebebi ise banka kredisiyle de araba alınmış olsa faiz ekleneceğinin galeriler tarafından düşünülüyor olmasıdır.

Senetle araba alan kişiler aracın piyasa değeri 30 bin liraysa, senetle olduğu için 40 bin lira ödeyecektir. Senetle araba almanın tek avantajı kredi skoru düşük olan kişiler için geçerlidir. Kredi çekemeyen kişilerin senetle araba almasında bir problem yoktur ancak senetle alınan araç için banka kredisi faizinden çok daha yüksek faiz ödenmektedir.

Senetle Araba Satan Güvenilir Galeriler Var Mı?

Senetle araba satan galerilerin güvenilir oluşu konusunda araştırma yapmakta yarar vardır. Bu iş için öncelikle tanıdık ya da önerilen bir galeriyle irtibat kurmak doğru seçimdir. Senetle araç satışı yapan, peşinat ödemeden araba alma hizmeti veren galerilerle irtibat kurularak ikinci el araç alımı yapılmaktadır. Bazı galerilerde bu araçların satımında kasko zorunluluğu bulunmamaktadır.

Sizler için hazırladığımız aşağıdaki listede en bilindik ve güvenilir senetle araba satan kuruluşlara yer verdik:

  • Wowwo
  • Otovadeli
  • Bir Arabam

Senetle Araba Satan Yerleri Nasıl Bulabilirsiniz?

İnternet ortamında da senetle araba satan yerlere ulaşabilirsiniz ancak güvenilir bir galeriye ulaşmak için yaşadığınız bölgedeki araba galerilerini ziyaret etmeniz çok daha doğru bir seçenektir. Galerilerin büyük çoğunluğu senetle araç satışı yapmaktadır. Ancak bu şekilde satış yapmanın risk faktörlerine yönelik, önlemleri de bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu