Şekerbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank, müşterilerine ve diğer tüm ihtiyaç sahiplerine sağladığı kredi imkanları her derde deva oluyor. Şekerbank kredi başvurusu için internet üzerinden başvuru yapılabileceği gibi, SMS, çağrı merkezi ve herhangi bir şubeden de işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Ayrıca şekerbank kredi başvuru sonucu öğrenme ile ilgili bilgiler de yazımızda.

Şekerbank SMS İle Kredi Başvurusu

Şekerbank’ın en çok tercih edilen kredi başvuru yöntemi SMS ile yapılan başvurulardır. Şekerbank kredi başvurusu sms ile şu şekilde yapılmakta; “KREDİ” boşluk “T.C. Kimlik Numarası” yazıp 1953’e mesaj gönderin. Aşağıdaki görselde daha açıklayıcı olması açısından yardımcı olacaktır.

şekerbank kredi başvurusu sms

Şekerbank Çağrı Merkezinden Kredi Başvurusu

SMS haricinde kullanabileceğiniz bir diğer kredi başvuru yöntemi ise 0850 222 78 78 numaralı çağrı merkezinden Şekerbank müşteri hizmetleri ile iletişim kurmaktır. Çağrı merkezini aradığınızda “kredi başvurusu yapmak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır. Çağrı merkezi yetkilisi sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra kredi müracaatınız gerçekleşecektir.

Şekerbank İnternetten Online Kredi Başvurusu

Şekerbank resmi web sitesi üzerinden kredi başvurusu da yapabiliyorsunuz. Üstelik çekeceğiniz kredinin taksitleri, geri ödeme koşulları ve güncel faiz oranlarını buradan inceleyip dilediğiniz şekilde başvuru yapabiliyorsunuz. Şekerbank bireysel krediler hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Şekerbank kredi başvurusu için klasik ama eskimeyen son yöntem ise en yakın Şekerbank şubelerine uğrayarak yapılmaktadır. Bu yolu da tercih etmek tamamen size kalmış durumda.

Şekerbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

  • Başvuracak kişinin kimlik fotokopisi
  • Başvuracak kişiye ait ödenmiş fatura örneği
  • Başvuracak kişiye ait gelir belgesi
  • Bordro veya işyeri antetli kağıdına alınmış ve maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı ve firma imza sirküleri
  • Varsa ek gelirleri ve mal varlığını gösterir belgeler (tapu, araç ruhsat fotokopisi, başka banka kredi kartı ekstresi, kira kontratı ve gayrimenkullere ait tapu fotokopisi v.b)
  • Yapılan inceleme sonrasında banka sizden ilave belge, teminat ve kefil isteyebilir. Banka bu hakkını saklı tutmaktadır.

Şekerbank Kredi Başvuru Şartları

Şekerbank’tan alacağınız kredinin binde 5’i kadar tahsis ücreti alınmaktadır. İsterseniz ödemelerinizi 3 ay ertelemeli yapabiliyorsunuz. Ek olarak banka herhangi bir kefil istemiyor ancak, gerekli görmesi durumunda kefil isteyebilir. Kredi vade sonunda maksimum 70 yaşın geçilmemiş olması gereklidir. Emekliler için yaşın kredi vade bitiminde 75’i geçmemesi gerekir.

Şekerbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Şekerbank kredi başvuru sorgulama

Şekerbank her gün çok sayıda kredi başvurusu alan bir bankadır. Şekerbank kredi başvuru sonucu öğrenme ise başvuru yapan herkesin merak konusudur. Şekerbank kredi başvuru sonucunu şubeye giderek öğrenebilirsiniz. Fakat şube ile eş değer olarak çağrı merkezini de arayabilirsiniz. İlgili kişiler size gerekli bilgilendirmeyi yaparak, aklınızdaki soru işaretlerini giderecektir.Telefon ile ulaştığınız takdirde müşteri temsilcileri tarafından başvuru durumunu öğrenebilirsiniz. Fakat Şekerbank şubesine gitmeyi tercih ederseniz, işlem yapılabilmesi için nüfus cüzdanınızın mutlaka yanınızda bulunması gerekir. Şekerbank internet şubesini kullanıyorsanız kredi durumunuzu internet şubesiyle de öğrenebilme imkanınız bulunuyor.

Şekerbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Şekerbank faiz oranları oldukça makul seviyelerde yer alır. Başvuru için sizden bazı belgeler istenir. Eğer konut kredisi kullanılacak ise tapu fotokopisi mutlaka olmalıdır. Ayrıca kredinizin durumuna göre de ek teminat ve kefil istenebilir. Başvurunuzu yaptıktan sonra aynı gün içerisinde de krediniz sonuçlanabilir. Eğer konut kredisi ise en az 3 gün içerisinde onay talebi gelir. Bu da alınacak olan evin ekspertiz durumuna göre değişkenlik gösterecektir.

Taşıt kredilerinde de aynı gün cevap alabilmeniz mümkündür. İsterseniz de kısa mesaj yolu veya internet sitesi üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu sayede hızlı bir şekilde cevap alabilmeniz sağlanır. Bankadan istediğiniz krediyi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Eğer kredi notunuz düşük ise banka size onay vermeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu