Şekerbank Kimin? 2022 Kime Ait

şekerbank kimin

Senelerden bu yana ülkemizde kurulmuş birçok banka mevcut. Bu bankalar devlet bankaları ve özel bankalar olmak üzere ikiye ayrılıyor. Özellikle ülkemizde özel bankalar yoğun olarak tercih ediliyor. Bu özel bankaların başında ise Şeker Bank geliyor. Şeker bank uzun yıllardan bu yana gelen tecrübesi ve güvenilirliği ile ülkemizde gönüllerde taht kurmuş durumda. Kuruluşundan bu yana yüzlerce kişiye kredi ve bankacılık hizmeti sağlayan firma her geçen gün büyüyor ve şube sayısını da artırıyor.

Şekerbank Kimin?

1953 yılında kurulan banka ilk olarak Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla hizmete başlamıştır. Banka ilk olarak şeker pancarı üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına kurulmuştur. Ardından 1956 yılında Şekerbank adını almıştır. Bu yıldan itibaren firma özel banka statüsünde hizmet vermeye başlamıştır. İlerleyen yıllarda ise hisselerini halka arz etmiştir ve hala bu şekilde devam etmektedir.

Şekerbank Kime Ait: Güncel Ortaklık Yapısı

Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı35,44%
Kazakistan Ulusal Varlık Fonu Samruk-Kazyna19,37%
Şekerbank T.A.Ş.6,91%
Diğer0,09%
Halka Arz38,19%

Şekerbank ve Türkiye

Türkiye’nin en kıymetli bankalarından olan şeker bank birçok şubeye sahiptir. Bankanın Türkiye topraklarında 238 şubesi ve 7 gölge müdürlüğü bulunmaktadır. Şekerbank 67 il ve bu illerin dışında 81 ilçede hizmet vermektedir. Kuruluşundan bu yana Türkiye topraklarında olan banka yeni şubeler ile müşterilerinin karşısına çıkmayı hedeflemektedir.

Esnaf KOBİ Çiftçi İçin Hizmet

Şekerbank kuruluş amacını ve gayelerini hala büyük bir titizlik ile sürdürmektedir. Bu kapsamda; KOBİ, çiftçi, esnaf ve işletmecilik gibi alanlarda halkın büyük kısmına hizmet vermektedir. Paraya ihtiyacı olan kişilere kredi imkanı sağlamakta ve bu kişilerin borçlarını ödemelerine kolaylık sağlamaktadır. Şekerbank sağladığı bu imkanlar dışında bireysel olarak da kişilere kredi ve bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bahsi geçen konulardaki uzmanlığı sayesinde Şekerbank Türkiye’nin anahtar bankası konumunda yerini almıştır.

Şekerbank İle Güven ve Mutluluk

Birçok banka müşterilerine hizmet adına imkanlar sağlamaktadır. Ancak bu bankalar ödeme ve kredi borçlarının geri iadesinde çoğu zaman zorluk çıkarmaktadır. Şekerbank ise bu duruma şeffaflık, ilgi ve büyük yardım ile yaklaşmaktadır. Bunun içi güler yüzlü müşteri hizmetleri ve çalışanları ile hizmet vermektedir. Belki de sunduğu bu hizmetler, senelerin getirdiği tecrübe ve güler yüzlü çalışanları ile Türkiye’nin anahtar bankası olma unvanına sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu