Şekerbank Altın Hesabı Nasıl Açılır? 2020

şekerbank altın hesabı nasıl açılır

Şekerbank altın hesabı nasıl açılır, vadeli, vadesiz ve düzenli altın birikim talimatı seçenekleriyle tüm hesap özelliklerini bu sayfamızdan bulabilirsiniz. Birikim yapmak isteyenler genellikle altın çok iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü altın biriktirmek sürekli olarak kazanç sağlayan bir yöntemdir.

Ancak bu değerli madenin alınmasından çok saklanması önemlidir. Çünkü çalıntı ya da kayıp gibi durumlarda tüm emekler boşa gidebilir. Bu gibi sorunları yaşamamak adına güvenilir bir yatırım aracı olarak Şekerbank altın hesabına sahip olunabilir.

Şekerbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank altın hesabı vadeli, vadesiz ve düzenli altın birikimi olmak üzere üç şekilde açılmaktadır. 0,01 ve katlarından altın alımı yapılabilir. İnternet bankacılığı ya da şubeler sayesinde kolaylıkla hesap açılabilmektedir. Şubeye gitmeye vaktiniz yoksa internet bankacılığı üzerinden bir kaç kolay tıklamayla hesap açılabiliyor.

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı

Vadesiz TL hesabı sayesinde vadesiz altın hesabı açıp birikim yapmak çok kolaydır. Hem de en güvenilir birikim yollarından birisidir. Çalınma ve kayıp riskine karşı en güvenli yöntemdir.

Gram baz alınarak altın alım satımı yapılan bir vadesiz mevduat hesabıdır. Ayrıca normal altın alım satımı gibi değer kaybı yaşama olumsuzluğu yaşanmaz. İşçilik, eski tarih ya da ayar farklılığı gibi bir olumsuzlukla karşılaşılmaz.Vadesiz altın hesabı açan müşterilerin avantajları şöyle sıralanabilir;

 • Altın alım satımı döviz alır gibi 0,01 gram ve katları şeklinde yapılır.
 • Güvenlik yönünden hiçbir endişeye mahal verilmez.
 • Hesap sahibi istediği zaman TL hesabı sayesinde altın alabilir ayrıca istediği zaman altın bozdurabilir.
 • Hesap işletim ücreti verilmez.
 • Altın hesapları arasında havale mümkündür.

Vadesiz altın hesabını en yakın Şekerbank şubesi ya da İnternet bankacılığı aracılığıyla açmak mümkündür.

Mutlaka bakın: Altın hesabı en iyi banka incelemesi

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı

Vadeli altın hesabı sayesinde altının değer artışından yararlanılabilir. Böylelikle altın sayısı kendiliğinden artacaktır. Vadeli altın hesabının avantajları şöyledir;

 • Çalınma ve kaybolma gibi riskler ortadan kalkar.
 • Faiz getirisi sayesinde fazladan kazanç sağlanabilir.
 • En az 250 gram altın ile hesap açılabilir.
 • 92-364 aralığında istenilen gün kadar hesap açılabilir.
 • Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamındaki miktar 100.000 TL’ye kadar olandır.
 • Faiz tutarı üzerinden %15 kadar stopaj kesintisi olur.

Ancak hesap açılış limiti ve vadelerin aralığı banka tarafından değişikliğe uğrayabilir. Vadeli altın hesabı sahibi olabilmek için Şekerbank şubelerine gidilebilir. Ya da İnternet bankacılığı tercih edilebilir.

Şekerbank Düzenli Altın Birikim Talimatı

Sadece bir kere talimat vererek düzenli aralıklarla altın birikimi yapılabilmektedir. Vadesiz altın hesabı için talimatları vadesiz TL hesabı ya da kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirilebilir. En az 1 gram ya da en az 100 TL şeklinde talimat verilebilir.

Şeker Bonus Kart ve Memur-Sen Bonus Kart sayesinde kredi kartı düzenli birikim talimatı verilebilmektedir. Talimat kredi kartının müsait olduğu zamanlarda gerçekleştirilir. Vadesiz altın hesabına birikim yansıtılır ancak kredi kartı son ödeme tarihine kadar bloke durumda bekletilir. Düzenli altın birikim talimatı veya kredi kartı iptali durumlarında bloke tutar hesapta bekletilmeye devam eder. Bu süre kredi kartının son ödeme tarihine kadardır.

Vadesi TL hesabı sayesinde de düzenli altın birikim talimatı kolaylıkla verilebilir. Hesap bakiyesinin yeterli olduğu durumda vadesiz altın hesabına birikim oranı yansıtılacaktır. Hafta sonu ya da resmi tatil gününde denk gelen talimatlar ise ilk iş günü itibariyle gerçekleştirilmektedir. Müşterinin vereceği asgari alım tutarı ise Şekerbank tarafından değişiklik gösterecektir. Bu değerlendirme piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Tüm düzenli altın birikim talimatları İnternet bankacılığı ve çağrı merkezi aracılığıyla verilebilir. Ayrıca en yakın Şekerbank şubesine giderek de talimat vermek mümkündür. Şekerbank müşterileri altın birikimlerini ister vadeli yapsın ister vadesiz yapsın en kolay ve en güvenilir şekilde gerçekleştirilecektir.

7 gün 24 saat hizmet veren İnternet şubesi ve mobil bankacılık aracılığıyla müşteriler diledikleri soruları her an sorup cevabını alabilirler. Şekerbank altın hesabı nasıl açılır şeklinde merak edilenlere bu sayfamızdan cevap vermeye çalıştık. Banka resmi adresinden daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu