Rotatif Kredi Veren Bankalar

Rotatif krediler, işletmelere kasa kolaylığı sağlanması açısından kısa süreli nakit ihtiyacının karşılanması amacıyla belirlenen bir limit üzerinden verilen kredi ürünüdür. Bu yazımızda rotatif kredi veren bankalar, kredinin özellikleri, avantajları, hesaplanması ve faiz oranları hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

rotatif kredi

Rotatif Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Firmaların acil nakit ihtiyacı olduğu durumlarda kasa kolaylığı sağlanması açısından pek çok banka rotatif kredi vermektedir. Bu bankaları ele alacak olursak;

Vakıfbank

Firmalar için nakit akışının belirsiz olduğu durumlarda parasal ihtiyacının giderilmesi açısından Rotatif kredi verilmektedir. Diğer taraftan ise banka ile belirlenen limit çerçevesinde istenildiği anda serbest olarak bankaya para yatırılabilir ya da para çekilebilir. Rotatif krediler hakkında detaylı bilgi almak ve başvurmak için Vakıfbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

ING Bank

ING Bank’ta herhangi bir anapara ödeme zamanınız bulunmuyor. Tek şart vadenin bir yılı geçmemesi. ING bank rotatif kredi faizleri günlük hesaplanır. Vade içinde her zaman kredi kapatılabilmekte, sadece kullanılan gün ve miktar kadar faiz ödenmektedir. Kredinin kapanma zamanı belli olmadığı için bu yönteme gerek duyulmaktadır. 3 Ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ayları) dönem sonu kredi faiz tahsilatı yapılır. Başvurularınızı en yakın ING bank şubesinden veya kurumsal merkezlerden yapabilirsiniz.

Akbank

Akbank rotatif kredilerde de firmanız için istediğiniz zaman ve miktarda para çekebilir ya da istediğiniz zaman riski sıfırlayıp, kredinizi tamamıyla kapatabilirsiniz. Ticari faaliyetlerde destek isteyen işletmeler için Akbank, firmalara kasa kolaylığı sağlıyor. Burada TL, döviz ya da dövize endeksli bir biçimde krediyi kullanma şansınız bulunuyor. Başvurular için en yakın Ak

Ziraat Bankası

Ziraat bankası rotatif kredi kullanacak işletmeler için diyor ki; işletmenizin nakit ihtiyacını anında karşılayabilmeniz için 12 aya kadar vade imkanına sahip Borçlu Cari Hesap Krediye başvurun, paranız uygun faiz oranları ve dilediğiniz ödeme seçenekleri ile hesabınızda kullanıma hazır sizi beklesin. Kredinin kalan özellikleri ise diğer bankalarla benzerlik gösteriyor. Başvurular için Ziraat bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Halkbank

Halkbank rotatif kredi hizmetinde ise işletmeye tanınan kredi limiti ve vadesi çerçevesinde dilediğinizde hesaptan para çekebilir, istediğinizde nakit fazlasını yatırmanız mümkün. Bu krediye de başvurmak için herhangi bir Halkbank şubesine giderek işlemlere başlayabilirsiniz.

Rotatif Kredilerin Avantajları

Rotatif kredi veren bankalar, bu kredi şeklini şirketler için ciddi bir durum olarak görürler. Çünkü ihtiyaçların anlık giderilmesi şirketler açısından büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte bankalar için de faizlerin günlük ödenmesi nedeni ile büyük önem arz etmektedir. Bu şekildeki kredilere dönem dönem faiz ödemeleri yapılması gerekmektedir. Rotatif kredilerden kobiler, ticari firmalar ve kurumsal şirketler faydalanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu