QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

finansbank temassız kart özelliği kapatma

Teknoloji geliştikçe birçok kolaylıkta hayatımızın bir parçası haline geliyor. Bu kolaylıklar ise zaman zaman çeşitli sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Bu özelliklerden biri de kuşku yok ki, bankaların son dönemlerde müşterilere sunmuş olduğu temassız kredi kart özelliğidir. Bu kart özelliği olan kredi kartları POS üzerinden kart okuyucundan işlem yapmaya gerek kalmadan para ödeme avantajını bizlere sağlamaktadır. Bu ödeme tutarı belirli bir bakiyeye kadar mümkün olup, ciddi rakamlarda bu özelliği kullanmak güvenlik açısından günümüzde kullanılmıyor. Temassız özelliği olan kartları okuyucuya yaklaştırarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hızlı ödeme yapılmasını sağlayan POS Terminaline cihaz ile anında ödeme gerçekleşerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliği

Temassız kredi kartları zaman ve pratiklik bakımından birçok avantajları da bizlere sağlamaktadır. Fakat bu durumda dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki, o da usulsüz bir şekilde ödeme yapılmaya olanak sağlamasıdır. Kredi kartına yaklaştırılan POS cihazı izniniz olmadan da karttan bakiye çekmeye izin veriyor. Siz de bu gibi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka bu konuda tedbir amaçlı kartınızın bu özelliğini kapatmayı isteyebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Nasıl Kapatılır?

QNB Finansbank kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için iki adımda bunu yapabilirsiniz. Birincisi internet bankacılığı ile diğeri ise telefon bankacılığı. Siz de eğer izinsiz para çekilmesinden endişe ediyorsanız, bankanın sunmuş olduğu temassız kredi kartı işlemlerini kapatarak bu hizmeti kullanmak istemeyebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi bu hizmeti kullanırken, birçok kişi de bunun olumsuz yanlarını düşünerek kullanmayı tercih etmiyor. Detaylı bilgi için siz de bankanın kurumsal web sitesine göz atarak QNB Finansbank kredi kartı temassız özelliği hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu bilgiler ışığında ister kartın bu özelliğini kullanabilir, isterseniz de QNB Finansbank kredi kartı temassız özelliği kapatma talebinde bulunarak kartınızı bu özelliğini kapattırarak kullanımını iptal edebilirsiniz. Ülkemizde birçok müşterisi bulunan banka günümüzün en yeni ve dikkat çeken teknolojilerini en kısa sürede müşterilerine ulaştırmaktadır. Sizde bu özellikleri ister kullanabilir, isterseniz de iptal edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu