QNB Finansbank Kredi Kartı İptali

finansbank kredi kartı iptali

Günlük hayatta en çok tercih edilen alışveriş yöntemi kredi kartı ile yapılan alışverişlerdir. Alışverişin yanı sıra kredi kartı ile birçok işlem de yapılabiliyor. Finansbank kredi kartı ülkemizde en çok kullanımı olan kredi kartlarından biridir. Fakat bazı durumlarda kart iptali istenebilir. Bu yazımızda QNB Finansbank kredi kartı iptali için bilmeniz gerek tüm detayları anlatıyoruz. Anlattığımız yöntemlerle kolay bir şekilde kart kapatma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Finansbank Kart İptali Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Finansbank kredi kartı iptalinden önce kart borcunun bulunup bulunmadığına dikkat edilmelidir. Şayet ödenmemiş borç bulunuyorsa önce borç ödenmeli ardından açıklanacak olan adımlar izlenmelidir.

Borç ödeme işlemi gerçekleştiğinde, borcu yoktur yazılı belge almak sonraki dönemlerde oluşabilecek sıkıntıları gidermek açısından doğru bir seçim olacaktır. Kart iptali yapılmak istenirse borcu yoktur yazılı belge almak gerekli görülecektir. Belge alındıktan sonra yapılacak kart iptali işlemi kolaylıkla sonuca varacaktır.

Finansbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Finansbank kredi kartınızı iptal ettirmek için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

  • Müşteri Hizmetleri aracılığıyla
  • Banka Şubesi aracılığıyla

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bir çok kişiye göre en kolay kredi kartı kapatma işlemidir. Şubeye gitmek ile uğraşılmadan bulunulan yerden kolayca kart iptali yapılabilir. 0850 222 0 900 numaralı Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartı kapattırmak ve iptal işlemi için müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmelidir.

Banka Şubesi Aracılığıyla Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kişilere en yakın QNB Finansbank şubelerine gidilerek kart kapatma istemi ile ilgili müşteri temsilcilerine dilekçe verilmelidir. Ardından kart oluşabilecek adımlar uygulanır ve kart kapatma işlemi tamamlanmış olur.

Finansbank kredi kartı kapatma işlemi ve işlem adımları açıklanmıştır. Dikkat edilmesi gereken hususlar göz önüne alınıp, yapılacak işlemlerin bu doğrultuda uygulanması gerek ve önem arz etmektedir. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra Finansbank kredi kartı kapatma işlemi 7 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Aksi bir durum ortaya çıktığında Finansbank Müşteri Hizmetleri tekrar aranmalı durumla ilgili bilgi verilmelidir.

Kayıp/Çalıntı Durumunda Finansbank Kredi Kartı Kapatma

Eğer Finansbank kredi kartınız kayıp veya çalıntı durumuyla karşı karşıyaysa acil bir şekilde müşteri hizmetleriyle görüşme sağlamalısınız. 0850 222 0 900 numarasından müşteri danışmanına durumdan bahsedip acilen kart kapatma istediğinizi belirtmelisiniz. Bu durumda sizden son bir onay istenip kartınız hemen kapatılacaktır.

Günümüzde kredi kartı pek çok alanda kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Özellikle QNB Finansbank, bu konuda en çok müşterinin işlem yaptığı bankalardan bir tanesi olarak ülkemizde bulunuyor. Ancak bazı durumlar nedeniyle kart iptali yapmak zorunda kalabilirsiniz. QNB Finansbank kredi kartı kullanıyorsanız ve bu kartı iptal etmek istiyorsanız yazımızda anlattığımız yöntemleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu