Finansbank Ek Hesap Nasıl Açılır?

Finansbank ek hesap aynı zamanda eksi hesap olarak da bilinir. Acil ihtiyacınız olduğu durumlarda bu hesabı kullanabilir ve ihtiyaçlarınızı bu hesap sayesinde kolayca karşılayabilirsiniz. Aşağıda Finansbank ek hesap nasıl açılır, bu hesap ile neler yapabilirim özellikleri nelerdir konularında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

finansbank eksi hesap açma

Finansbank Ek Hesap Açma İşlemleri

Finansbank ek hesap açmak için bankaların şubelerine gidebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezinden, atm’lerden, internet bankacılığı üzerinden ya da cep şubeden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki Finansbank’ta hesabınız bulunuyorsa işiniz daha kolaydır ve şubeye gitmenize gerek yoktur.

  • İnternet bankacılığı üzerinden: Hesap > Ek Hesap Aç
  • Cep Şube üzerinden: Krediler ve Ek Hesap > Ek Hesap Aç

bu adımları doğru bir şekilde takip ederek kredili mevduat hesabınızı açabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden başvurunuz onaylandıktan sonra, limit hazır hale gelir ve kullanılabilir.

Finansbank Ek Hesap İle Neler Yapılabilir?

Banka hesabınızda para bulunmaması durumunda, nakde ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu tarz durumlarda yardımınıza kredili mevduat hesabı koşmaktadır. Bankalar özellikle nakit ihtiyacı olan kişilere ve maddi açıdan sıkıntılar yaşayanlara kredili mevduat hesabı fırsatı sunar. Kısaca anlatılmak istenirse kredili mevduat hesabı, nakdin yetmediği durumlarda faiz karşılığında nakit ihtiyacınızı bu hesapla karşılayabilirsiniz.

Ayrıca Finansbank eksi hesap ile, kredi geri ödemelerini, elektrik su ya da doğalgaz gibi faturaların ödemelerini yapabilirsiniz. Bu hesap sayesinde faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vererek, gecikme aşamasına girmeden ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. Böylece faturalarınızın ödenip ödenmemesi konusunda sıkıntılara girmek zorunda kalmazsınız.

Finansbank Ek Hesap Özellikleri Nelerdir?

Finansbank kredili mevduat hesabı olan kişiler, birçok alternatiften faydalanabilir. Bu alternatifler şu şekilde sıralanabilir;

  • Ek hesabı olan müşteriler hesaplarından istedikleri zaman nakit çekebilirler.
  • Ek hesapta belirlenen limit dahilinde alışverişler yapabilirler.
  • Otomatik ödemeler ile ödemelerde gecikme olmasının önüne geçebilirler.
  • İhtiyaç Kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredileriniz varsa, hesapta para olmasa bile, ek hesaptan kredi borçları günü geçmeden ödenebilir.
  • Ek hesabınızdan dilerseniz taksitli kullanım yapabilirsiniz.

Ek hesap kullanımlarında taksitli kullanımda ayrı limit bulunmaz. Bankanın belirlediği oran üzerinden kullanım yapılmaktadır. Eksi hesaplardaki taksitli kullanım en az 200 ile 10.000 TL arasında değişebilir. Ödemelerde müşterinin talebi doğrultusunda vade seçenekleri sunulmuştur. Ödeme en az 2 ay ile 24 ay olarak müşterinin seçtiği vadeye göre belirlenir.

Kredili mevduat hesabı bu gibi özellikleri dolayısıyla son derece kullanışlıdır. Nakdin olmadığı günleri geride bırakarak daha rahat bir hayat yaşama imkanı sunar. Ek hesap borçlarının ödemeleri düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Yapılmazsa kredi notu düşmesine sebep olabilir.

Finansbank ek hesap özellikleri ile alakalı detaylı bilgi için:
https://www.qnbfinansbank.com/bireysel/krediler/nakit-ihtiyaclariniz-icin/ek-hesap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu