PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma

PTT internet bankacılığı şifre alma

PTT internet bankacılığı şifre alma işlemi için ayrıntıları bilgileri bu sayfamızda hazırladık. PTT Kurumu, yani Türkiye Cumhuriyeti Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi; ülkemizin en eski ve en köklü kurumları arasında yer almaktadır. PTT üzerinden borç yatırmak, ödemeler ve kredi işlemleri yapmak gibi pek çok işlem gerçekleştirilebilir. Ayrıca PTT Kurumu yalnızca bankacılık, telefon ve telgraf gibi alanlarda değil; PTT kargo ve posta hizmeti, PTT Cell hizmeti ve ePTTAvm hizmeti gibi alanlarda da siz değerli müşterilerine hizmet sunmaktadır. PTT birbirinden farklı alanlarda alt yapısını her geçtiğimiz gün yenilemekte ve sizlere hizmetlerini ulaştırmaya devam etmektedir.

PTT İnternet Bankacılığı

PTT internet bankacılığına hem bilgisayarınız hem de telefonlarınıza yüklenen mobil uygulamalar sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Günümüzde pek çok bankacılık işlemi banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan mobil uygulamalar ve internet siteleri vasıtasıyla hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede bankalarda saatlerce sıranın size gelmesini beklemeye gerek kalmamakta ve ayriyeten internet bankacılığı kolaylığı sayesinde kişiye zaman kazandırmaktadır. Bankalardaki bitmek bilmeyen yoğunluklar da bununla birlikte azalmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, PTT internet bankacılığı; kullanışlı, son derece basit ve pratik olan ara yüzü dolayısıyla kullanıcılarına yadsınamayacak kadar büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

PTT internet bankacılığı, kredi hesabı kullanım detaylarını sorgulama, havale/EFT yapma, döviz kurlarını takip etme, döviz hesabı açma ve hesap bakiyesi sorgulama gibi olması gereken pek çok hizmetten ve bankacılık işlemlerinden online ortamda kolayca faydalanılmasını sağlayan bir sistemdir. PTT internet bankacılığı sisteminden faydalanabilmek için PTT internet bankacılığı şifresinin alınması gerekmektedir.

PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi

PTT internet bankacılığı için gerekli olan şifreyi nasıl ve nereden alabilirsiniz? İlk olarak İPÇ diye kısaltılmış interaktif posta çeki hesabınızın olması gerekmektedir. Bunun için de size en yakın bir PTT şubesine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. İnteraktif Posta Çeki (İPÇ) hesabınızı açmak kısa sürede yapılabilen bir işlemdir. İnteraktif Posta Çeki (İPÇ) hesabınız açıldıktan sonra hemen akabinde bir PTT internet bankacılığı şifresi alınır. PTT şubelerinden alacağınız bu ilk şifre daha sonrasında internet üzerinden tamamen kişinin kendi isteği ve arzusuna bağlı olarak güncellenebilir.

PTT İPÇ şifresi ile alakalı daha detaylı bilgiler için kredibilgisi.net/ptt-ipc-sifresi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Alınan bu ilk şifrenin, kullanıcı bilgilerinin gizliliği ve güvenliği açısından güncellenip değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. PTT internet bankacılığı hesabını giriş yaptıktan sonra ‘yeni şifre al’ kısmından şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz. Şifrenin unutulması durumunda ise sisteme giriş sağlanan ekranda ‘yeni şifre al ya da şifremi unuttum’ ibarelerine tıklayarak yeni bir şifre alabilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

Hizmetlerden yararlanabilmek için ilk olarak bir banka hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer hesabınız yoksa PTT şubelerini ziyaret ederek veyahut PTT müşteri hizmetlerini arayıp yardım isteyerek bir PTT Bank hesabı açtırabilirsiniz.

Yorum Yapın