1 Dakikada PTT İnternet Bankacılığı Şifre Al

PTT internet bankacılığı şifre alma

PTT internet bankacılığı şifresi almak için bilinmesi gerekenleri bu sayfamızda hazırladık. PTT Kurumu, yani Türkiye Cumhuriyeti Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi; ülkemizin en eski ve en köklü kurumları arasında yer almaktadır. PTT üzerinden borç yatırmak, ödemeler ve kredi işlemleri yapmak gibi pek çok işlem gerçekleştirilebilir. Ayrıca PTT Kurumu yalnızca bankacılık, telefon ve telgraf gibi alanlarda değil; PTT kargo ve posta hizmeti, PTT Cell hizmeti ve ePTTAvm hizmeti gibi alanlarda da siz değerli müşterilerine hizmet sunmaktadır. PTT birbirinden farklı alanlarda alt yapısını her geçtiğimiz gün yenilemekte ve sizlere hizmetlerini ulaştırmaya devam etmektedir.

PTT İnternet Bankacılığı

PTT internet bankacılığına hem bilgisayarınız hem de telefonlarınıza yüklenen mobil uygulamalar sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Günümüzde pek çok bankacılık işlemi banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan mobil uygulamalar ve internet siteleri vasıtasıyla hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede bankalarda saatlerce sıranın size gelmesini beklemeye gerek kalmamakta ve ayriyeten internet bankacılığı kolaylığı sayesinde kişiye zaman kazandırmaktadır. Bankalardaki bitmek bilmeyen yoğunluklar da bununla birlikte azalmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, PTT internet bankacılığı; kullanışlı, son derece basit ve pratik olan ara yüzü dolayısıyla kullanıcılarına yadsınamayacak kadar büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

PTT internet bankacılığı, kredi hesabı kullanım detaylarını sorgulama, havale/EFT yapma, döviz kurlarını takip etme, döviz hesabı açma ve hesap bakiyesi sorgulama gibi olması gereken pek çok hizmetten ve bankacılık işlemlerinden online ortamda kolayca faydalanılmasını sağlayan bir sistemdir. PTT internet bankacılığı sisteminden faydalanabilmek için PTT internet bankacılığı şifresinin alınması gerekmektedir.

PTT, müşterilerine web sayfası ve PTT Bank mobil uygulaması ile bankacılık hizmeti vermektedir. PTT internet şifresi almak web sitesinden veya PTT Bank mobil uygulaması üzerinden yapılabilir. Şifre oluşturmak için sistem TC kimlik no, sisteme kayıtlı cep telefonu numarası ve PTT kart bilgilerini istemektedir.

PTT Bank Mobil Uygulamadan Şifre Alma

  • PTT Bank Mobil uygulaması cep telefonuna indirilir.
  • PTT Bank mobil uygulaması açılır. Müşteri profiline göre bireysel veya kurumsal seçeneklerden birisi seçilir.
  • Açılan sayfa PTT internet bankacılığı giriş ekranıdır. Giriş ekranının altından bulunan Şifremi unuttum/Şifre al sekmesine girilir.
  • Sıradaki ekran müşterinin kimlik numarasını ve cep telefonunu ister. Kimlik ve cep telefonu bilgileri girilir devam tuşuna basılır. Eğer cep telefonu numarası sistemde kayıtlı değilse PTT şubelerinden şifre alınır.
  • Cep telefonuna sms ile şifre gönderilir. Sms şifre kodu ilgili bölüme yazılır ve şifreyi doğrula kısmına basılır. Şifre doğrulama kodu 6 haneli olacaktır.
  • Sıradaki çıkan ekranda PTT Kart bilgileri dogrulamak gerekir. 16 haneli kart numarası girilir. Kartın bankamatik şifresinin 2. ve 4. rakamları, kartın son kullanma tarihi kartın arka yüzünde bulunan CVC kodunun son iki hanesi girilir.
  • İnternet Bankacılık Sözleşmesi’ni okudum ve onaylıyorum kısmına basılır.
  • Sırada PTT Bank internet bankacılığı şifre oluşturma ekranı gelir. 8 haneli internet şifresi oluşturulur. Özel metnininiz kısmına metin yazılır. Şifre unutulduğu zaman müşteriye sorulur.
  • Şifre başarıyla oluşturulduktan sonra PTT Mobil Giriş ekranına yönlendirilir ve müşterinin PTT mobil bankacılık sistemine giriş yapması sağlanır.

Web Üzerinden PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Almak

PTT internet bankacılığı resmi web adresinde Yeni Şifre Al/Şifremi Unuttum bölümüne tıklanır. Acılan ekrana T.C kimlik numarası ve PTT müşteri numarası girilerek işleme devam edilir. Cep telefonu numarası sistemde kayıtlı olması gerekir. Cep telefonuna onay kodu gelir ve bu onay kodu sistemde ilgili yere yazılır. Sonraki açılan ekranda kart bilgileri sisteme girilir. Daha sonra PTT şifre alma işlemi tamamlanır.

İPÇ şifresi ile alakalı daha detaylı bilgiler için ptt ipç şifresi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Alınan bu ilk şifrenin, kullanıcı bilgilerinin gizliliği ve güvenliği açısından güncellenip değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. PTT internet bankacılığı hesabını giriş yaptıktan sonra ‘yeni şifre al’ kısmından şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz. Şifrenin unutulması durumunda ise sisteme giriş sağlanan ekranda ‘yeni şifre al ya da şifremi unuttum’ ibarelerine tıklayarak yeni bir şifre alabilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

Hizmetlerden yararlanabilmek için ilk olarak bir banka hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer hesabınız yoksa PTT şubelerini ziyaret ederek veyahut PTT müşteri hizmetlerini arayıp yardım isteyerek bir PTT Bank hesabı açtırabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Ptt Kart Yeni kartni değiştirdim ve internet bankacılığı yeni şifre 6 haneli şifre verdi ama açılmıyor ama 8 haneli ptt ipc şifre ile giriş yapsam açılıyor iki üç defa denedim vermiş olan 6 lanili şifre de hala böyle açılmıyor nasıl yapmam gerekiyor eğer yanıt versiniz memnun olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu