Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Nakit parası veya birikimi olmayan ve ev sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği ve araştırdığı peşinatsız ev kredisi veren bankalar ile ilgili merak ettiklerinizi açıklıyoruz. Peşinat ödemeden ev kredisi almak ve ev sahibi olmak istiyorsanız hangi koşullar gereklidir? Yüzde yüz kredi olanakları ile peşinatsız ev kredisi almak için bilmeniz gereken koşulları ve faiz oranlarını açıklıyoruz.

peşinatsız ev kredisi

Hangi Bankalar Peşinatsız Ev Kredisi Veriyor?

Aşağıda incelediğimiz bankalardan peşinatsız ev kredisi seçeneklerini değerlendirebilir ve size en uygun banka ile görüşerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

QNB Finansbank

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar listesine göz attığımızda Finansbank’ın ilk sıralarda yer aldığını görebiliyoruz. Düşük faiz ayrıcalığı ile 180 aya varan vade seçenekleri bu adreste sizleri bekliyor olacaktır. Satın alacağınız konutla birlikte an itibarı ile üzerinize kayıtlı evin ekspertiz kontrolü ile birlikte incelemeler yapılıyor ve uygunluk durumuna bağlı olarak krediniz kısa süre içerisinde onaylanıyor.

500.000 lira ve üzeri krediler için %2.37 gibi bir faiz oranı söz konusu. Bazılarınıza bu oran yüksek gelebilir ancak peşinatsız kredilerde ne yazık ki çok da düşük bir orandan bahsetmek mümkün değil ve alınan hizmet göz önünde bulundurulduğu takdirde bunun gayet normal bir faiz oranı olduğunu da söyleyebiliyoruz. Şartları görüşmek adına en yakın Finansbank şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor ve online olarak işlem yapamıyorsunuz.

Türkiye Ekonomi Bankası

Peşinatsız konut kredisi için tercih edebileceğiniz bankalardan bir diğeri ise Teb olarak karşımıza çıkıyor. satın almak istediğini evin ekspertiz tarafından incelenmesi neticesinde %75’i kadar kredi imkanı sunuluyor.

İkinci konutun ipotek altına alınacağını da hatırlatmak gerekiyor ve herhangi bir ödeme yapılmadığı durumda ipotek altındaki ev satışa çıkartılacaktır. Bu şartları kabul ettiğiniz ve ekspertiz onay verdiği takdirde sizler de kredinizi çekebiliyorsunuz.

Ödeme tamamlandığı takdirde ipotek kalkıyor ve resmi süreç sonlandırılıyor. An itibarıyla en çok tercih edilen iki banka Teb ve Qnb olarak karşımıza çıkıyor ve destek verdikleri rakamların da diğer bankalara kıyasla çok daha yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz.

Akbank

Peşinatsız ev kredisi koşullarını sağladığınız takdirde ve eğer kredi notunuz yüksek ise Akbank şubelerine giderek peşinatsız ev kredisi fırsatlarını değerlendirmenizi öneririz.

Garanti Bankası

Garanti bankası, peşinatsız ev kredisi veren bankalar arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Ev sahibi olmak isteyenlere gerekli koşullar sağlandığı zaman %100 oranında kredi desteği sağlamaktadır.

Halkbank

Halkın bankası Halkbank ev sahibi olmak isteyenlere peşinatsız ev kredisi desteği sağlıyor. Tüm ayrıntıları öğrenmek için Halkbank şubelerine uğrayabilirsiniz.

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar size bazı şartlar sunarak peşinatsız ev sahibi olmanıza yardımcı olur. Peşinatlı olarak alınan evde, evin değerinin yüzde seksenine kredi kullanılıp yüzde yirmilik bir kısmı peşinat olarak verilir. Ancak peşinatsız olarak alınan krediler ile bu yasa aşılmış olur. Ancak bankanın peşinatsız olarak kredi verecek diye bir zorunluluğu yoktur. Bu durum bankanın kendi tasarrufunda olan bir durumdur. Bu nedenle bazı kredileri onaylamama durumları vardır. Peşinatsız olarak alınan kredilerin yerine getirilmesi gereken bazı koşullar vardır. İşte o koşullar şu şekilde:

İpotek İle Ev Kredisi Almak

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar sizden bazı durumları yerine getirmenizi ister. İpotek yöntemi peşinatsız ev kredisi almanın bir diğer yöntemidir. Ev ipotek yaptırılarak peşinat için gereken kısma da kredi çekme imkanı sağlanmış olur. İpotek yaptırılacak olan evin ya da dükkanın kira gelirinin olması durumunda daha yüksek kredi alma imkanı da sağlanmış olur. Bu durumu bankanın müşteri temsilcisi ile görüşmeniz durumunda size avantaj sağlama durumu olur.

Teminat ile kredi almak istemeniz durumunda kendi üzerinize ya da birinci derece akrabanız üzerinde bulunan malı teminat göstererek kredi alabilirsiniz. Kullanılan bu yöntem birçok bankanın tercih ettiği bir yöntemdir. Bu durum evin tamamı için kredi almayı kolaylaştırır. Bu sayede evin bütün değeri için kredi alarak ev kredisi kullanılmaya başlanabilir.

Kefil İle Ev Kredisi Almak

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar sizin bir kefil göstermeniz durumunda krediyi verirler. Herhangi bir tanıdığınızı kefil gösterme durumunuz vardır. Bu sayede peşinatsız olarak ev kredisi alabilirsiniz. Ancak kefil gösterilen kişinin güvenilir bir kişi olmasına dikkat edilmelidir. Kefil olarak bankalar genellikle emeklileri veya memurları kabul ederler. Kefil olarak gösterilen kişinin kredi notunun iyi olması gerekir. Bu yöntem sayesinde peşinatsız ev sahibi olunabilir. Bu yöntem bankaların tercih ettiği ve kullandığı yöntemler arasında bulunur. Kişilerin hiç peşinatının bulunmaması durumunda dahi ev sahibi olma olasılıkları yükselmiş olur. Bu da ev almak isteyen kişiler için önemli bir durumdur.

İlginizi Çekebilir: Konut kredisi ödenmezse ne olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu