Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2018

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Nakit parası veya birikimi olmayan ve ev sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği ve araştırdığı peşinatsız ev kredisi veren bankalar ile ilgili merak ettiklerinizi açıklıyoruz. Peşinat ödemeden ev kredisi almak ve ev sahibi olmak istiyorsanız hangi koşullar gereklidir?

Yüzde yüz kredi olanakları ile peşinatsız ev kredisi almak için bilmeniz gereken koşulları ve faiz oranlarını açıklıyoruz.

Günümüzde pek çok banka peşinatsız yüzde yüz kredi olanağı sağlamaktadır. Bu imkanlardan faydalanabilmek için bazı koşulları sağlamak gerekiyor. Peki, peşinatsız ve yüzde yüz kredi almak için sağlanması gereken koşullar nelerdir?

Konut Kredisi Ödenmezse Ne Olur?

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız bir şekilde bankalardan konut kredisi alabilmek için bankaların talep ettiği şartların başından ipotek değeri olan bir adet ev geliyor. Şu konuyu da size ayrıntılı bir şekilde açıklamakta fayda var ki peşinatsız ev kredisi veren bankalar tarafından verilen krediden yararlanmak için evin sizin adınıza olmasına gerek yok. Yüzde yüz kredilendirilmek için herhangi birinin evini gösterebilirsiniz.
Sistem gereği alınacak evin bedelinin %75’i oranında konut kredisi sunulur, geri kalan %25’lik kısım ise ipotek edilecek evin üzerinden tüketici kredisi sunularak karşılanabilir.

Gayrimenkul İpoteği İle Peşinatsız Kredi

Ev almak için peşinatı olmayan ve peşinatsız ev kredisi almak isteyenler için uygulanan başka bir yöntem ise gayrimenkul ipoteğidir. Gayrimenkul ipoteği ile banka ve finans kurumları evin değeri çekilen krediden düşük olduğu için kendilerini sağlama almak veya oluşabilecek zararları önlemek amacıyla ev sahibi olmak isteyen vatandaşın üzerinde varsa ev, arsa, bahçe, bağ, daire ve tarla gibi gayrimenkulün değeri eksper tarafından ölçülerek ipotek karşılığında ev kredisi verilir.
Konut kredisi çekmeden önce yapacağınız hesaplamada, evin tamamı için kredi talebinde bulunurken birtakım huşuları göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayınız. Örneğin tapu ve eksper masrafları, taşınma giderleri, tadilata ihtiyaç varsa tadilat giderleri gibi durumları hesaba katarak biraz yüksek miktarda kredi çekmenizi tavsiye ederiz.

Peşinatsız Hangi Bankalar Kredi Vermektedir?

Ev kredisi alırken bankaların kredi sistemlerini araştırmak gerekir. Bu yazımızda peşinatsız ev kredisi bankalar listesini ve gerekli koşulları bulacaksınız.

Garanti Bankası

1946 yılında Ankara merkezli kurulan Garanti Bankası 1000’e yakın şubesi ile Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası konumundadır.
Garanti bankası, peşinatsız ev kredisi veren bankalar arasında en çok tercih edilenler arasındadır çünkü ev sahibi olmak isteyenleri gerekli koşullar sağlandığı zaman %100 oranında kredilendirmektedir.

Akbank

1948 yılında Adana’da pamuk üreticilerine finans sağlamak amacıyla kurulan Akbank bugün 94 milyar dolar seviyesindeki aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük bankalarından birisidir.
2015 yılında Brand Finance tarafından hazırlanan “Dünya’nın en büyük 500 Bankası” araştırmasında üst üste 6 kez Türkiye’nin en değerli markası seçilmiştir.

Akbank da peşinatsız ev kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Peşinatsız ev kredisi koşullarını sağladığınız takdirde ve eğer kredi notunuz yüksek ise Akbank şubelerine giderek peşinatsız ev kredisi fırsatlarını değerlendirmenizi öneririz.

İş Bankası

İş Bankası ticari ve bireysel bankacılık hizmetleri sunan Türkiye’nin en büyük özel bankasıdır. 1924 yılında kurulan İş Bankası Cumhuriyet Dönemi’nin ilk ulusal bankasıdır. 1,350 adet şubesi bulunan banka pek çok anlamda ilklerin bankasıdır.
Kredi almak için en çok tercih edilen bankalardan birisi olan İş Bankası’nın ayrıcalıklı ev kredisi fırsatlarını öğrenmek için size en yakın İş Bankası şubesine uğrayabilir, kredi notunuzu öğrenerek peşinatsız ev kredisi alabilirsiniz.

HSBC

HSBC Hong Kong and Shanghai Banking Corporation Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyetlerini ve finans hizmetlerini yürüten, dünyanın en büyük finansal hizmet kuruluşlarından birisidir.
Düşük faiz oranlarıyla kredi fırsatları yaratan ve kampanyalarını yürüten HSBC peşinatsız ev kredisi veren bankalar arasındadır. Yukarıda sözünü ettiğimiz koşulları sağlayarak siz de HSBC kredisi ile ev sahibi olabilirsiniz.

Vakıfbank

1954 yılında kurulan Vakıfbank Türkiye’nin 7. büyük bankasıdır. Devlet bankası olduğu için pek çok tüketicide güven oluşturan banka ev kredisi almak isteyenler için gerekli olan koşulları sağlamaları takdirde peşinatsız ev kredisi vermektedir.

QNB Finansbank 

1987 yılında kurulan ve 2016 yılında adı QNB Finansbank olan Finansbank da peşinatsız ev kredisi vermektedir. Size en yakın QNB Finansbank şubesine giderek peşinatsız ev kredisi fırsatlarını görüşebilirsiniz.

Daha önce yayınladığımız Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızda bir çok bankayı sizler için araştırdık. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın