Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Hayat şartları, kimi zaman nakit ihtiyacının artmasına neden olabiliyor. Bu yüzden öğrenciler, eğitimleri sırasında eğitim kredisi çekmek durumunda kalabiliyorlar. Eğitim kredisi, ihtiyaç kredilerinin

Hayat şartları, kimi zaman nakit ihtiyacının artmasına neden olabiliyor. Bu yüzden öğrenciler, eğitimleri sırasında eğitim kredisi çekmek durumunda kalabiliyorlar. Eğitim kredisi, ihtiyaç kredilerinin bünyesinde yer alan bir kredi çeşididir ve öğrenciye kredi veren bankalar tarafından oluşturulan kampanyalar dahilinde sunulmaktadır. Bu yazının devamında, öğrenciye kredi veren bankaları listeleyecek ve kredilerin şartlarına değineceğiz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Öğrencilere kredi veren birden çok banka vardır. Bunlar ise;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • CepteTeb
  • Türkiye İş Bankası
  • Denizbank
  • Odeabank
  • Garanti Bankası
  • ING Bank’tır

Bu bankaların öğrenciye kredi kampanyalarına başvurarak uygun faizlerle oluşturulan eğitim kredilerini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası, öğrencilere kredi sunan bankalar arasında öncüdür. Yurttaşlara birçok alanda kredi sunan Ziraat Bankası, öğrencilere 36 vadeli ve düşük faizli kredi çekme imkanı sunmaktadır. Ödemelerini son derece kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu eğitim kredisiyle üniversite eğitim masraflarınızı ve dershane masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Krediye yetişkin bir aile bireyinizle başvuru yaparsanız, kredinin onaylanma aşaması daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Vakıfbank Eğitim Kredisi Kampanyası

Vakıfbank, eğitim kredisi sunan diğer bir bankadır. Bankanın eğitim kredisi konusunda sunduğu seçenekler MEB onaylı kurslar, yaz ya da spor okulları, ön lisans, lisans, doktora ve yüksek lisans öğrencilerini kapsıyor. 40.000 TL’ye varan eğitim kredisine, belirtilen eğitim derecelerine göre başvuruda bulunabilirsiniz.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Üniversitelilere kredi veren bankalardan kredi çekebilmek için, belirli bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Kredi notunuzun iyi veya en iyi seviyede olması, öğrenciye kredi veren bankalar tarafından aranan bir kriterdir.

İkinci olarak, gelir belgesi şartı bulunuyor. Öğrenciler genellikle gelir belgesiz kişiler sınıfında yer aldıklarından, gelir belgesi yerine kefil sunulması da kabul edilebiliyor.

Bankalardan Nasıl Eğitim Kredisi Alınır?

Bankaların sundukları eğitim kredisinden yararlanabilmek için, bankalar tarafından istenen şartları taşıyor olmanız gerekiyor. Bilhassa hemen hemen her bankada bu şartlar değişiklik gösterebildiğinden, belirli bir ortak şarta değinmek yanlış olacaktır. Eğer kredi notunuz iyiyse ve gelir belgeniz veya kefiliniz varsa, bu durumda bankaların kredi kampanyalarında aradıkları diğer şartları inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle