Öğrenciler İçin Kredi Kartları

Öğrenci için kredi kartları arıyorsanız sayfamızdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bankaların öğrenciler için sundukları kredi kartı hizmeti, düşük limitlidir. Öğrenciye yönelik kartların ön planda olduğu bankalar dönemsel kampanyalarla alışveriş ihtiyacının ertelenmeden gerçekleşmesini sağlar. Kredi kartı yıllık aidat ücreti bazı bankalarda öğrenci kartları için istenmezken bazı bankalarda yıllık kart ücreti alınır.

Öğrenci Kredi Kartı Limit Belirleme

Geliri olmayan kişiler için mevzuata uygun olarak belirlenen kredi kartı limiti 1.000 TL’dir. Sigortalı olarak bir işte çalışana kadar öğrenciler de bu gruba dahil edilir. Gelir belgesi beyan edenler için sistem; gelirin en fazla 4 katı olacak limitle başlatılır. Bunun yanı sıra öğrenciler yüksek limitli bir karta ek kart olarak dahil edilebilirler. Bu aşamada kullanım talimatı ana kart sahibinde olmak üzere harcamalar daha rahat yapılabilir.

Öğrenci Kredi Kartlarının Sunduğu Avantajlar

Bankaların öğrenciler için kredi kartları hizmeti düşük limitli olsa da hayat kurtarır. Borçlanma kapasitesinin minimum seviyede tutulması gençlere geleceğe hazırlanma aşamasında ders verir. Faiz tutarlarının makul seviyelerde tutulduğu öğrenci kartlarında dönemsel kampanyalar ve ödeme avantajları sunulur. Düzenli olarak güncellenen kampanya bilgileri için ilgili bankanın internet sitesinin takip edilmesi gerekir.

öğrenciler için kredi kartları

Öğrenci Kredi Kartına Nasıl Başvuru Yapılır?

Kredi kartı başvurularının şubeler üzerinden tamamlandığı hizmet sürecinde istenen evraklar ve aranan şartlar arasında;

  • Kimlik belgesi fotokopisi
  • 18-25 yaş arasında olmak
  • TC vatandaşı olmak
  • Tüketici sözleşmesini imzalamak ve
  • Öğrenci belgesi getirmek sayılabilir.

Başvurular çeşitli kanallar üzerinden yapılsa bile evrak teslimatı ve tüketici sözleşmesi imza işlemleri için en yakın şubeye gitmek zorunludur.

Öğrenci Kredi Kartlarında Asgari Ödeme Planı

Öğrencilere verilen kredi kartlarının dönem borcuna ilişkin ödeme planı, mevzuata uygun olarak yapılır. Buna göre;

  • Yeni alınan kartlarda ilk yıl harcamanın %40’ı
  • İlk yıldan sonra tüm işlemlerde harcamanın %30’uödeme olarak yansıtılır.

Akbank, Garanti Bankası, TEB, İş Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank öğrenciler için sunduğu kredi kartı hizmetinden yıllık kart ücreti almaz. Bunun dışında kalan bankalar değişik oranlarda kart ücreti tahsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu