En Çok Mil Kazandıran Kredi Kartları 2022 (Uç – Kazan)

en çok mil kazandıran kredi kartları

Kredi kartlarını bazı durumlarda oldukça avantaj sağlayan bir ürün olarak değerlendirebiliriz. Sağlamış olduğu bu avantajlardan en dikkat çekeni ise kazandırmış olduğu puanlardır. Her alışveriş sonrasında uçuş miline dönüşmekte olan puanlar ise en gözde avantajlardan bir tanesidir. Kazanılan millerle de uçak biletini ücretsiz olarak alabiliyorsunuz.

İşte bu avantajı sağlayan kredi kartlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Garanti Bankası Miles&Smiles
  • Akbank WingsCard,
  • Yapı Kredi AdiosCard,
  • INGPegasus Plus Classic Kart,
  • Halkbank Parafly
  • Teb Kartlar,
  • İş Bankası Maximiles gibi kartlar mil veren kredi kartları arasındadır.

Garanti Bankası Miles&Smiles

Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları ortaklığında çalışan bu kart, Türk Hava Yollarına ait olan tek resmi kredi kartıdır. Miles&Smiles kredi kartıyla yaptığınız alışverişler daha sonra mile dönüşüyor. Kazanmış olduğunuz millerle de refakatçi bilet ve ödül bilet alabilir, uçuş sınıfınızı da upgrade edebilirsiniz.

Akbank Wings Kredi Kartı

Akbank Wings kart ile mil puan kazandığınızda aynı zamanda Axess üye işlerinden yapmış olduğunuz harcamalar ile de chip-para kazanabiliyorsunuz. Biriken chip-paralar da otomatik bir şekilde mil puana çevriliyor, bu sayede de daha çok mil kazanmış oluyorsunuz. Biriken millerle de Akbank Telefon Şubesi aracılığıyla bilet satın alabiliyorsunuz. Bunun yanında GezKanatlan.com adresinden de uçak bileti, tur, otel konaklaması, seyahat sigortası ve gemi turu alabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası Adios Kart

Adios kart ile bütün anlaşmalı hava yollarından bilet satın alabileceğiniz gibi, anlaşmalı yurt içi otobüs şirketlerinden de otobüs biletleri alabiliyorsunuz. Bunun dışında bu kartı, yurt dışında ya da yut içi otellerde konaklama, yurt dışı ve yurt içi paket turları, yurt dışı gemi seyahatleri, araç kiralama için de kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, puanlarınız ile alacağınız uçak biletleriniz için de alan vergisi ödemiyorsunuz.

ING Pegasus Plus Classic Kart

Bu kart sadece Pegasus hava yolları ile anlaşmalı bir karttır. Kartla yapılan alışverişlerden puan kazanırsınız. Bu kart sayesinde bir ekstre zamanında kazanılabilecek en yüksek Uçuş Puan miktarı ise kart limitinin yaklaşık olarak %0,5’i kadardır.

Halkbank Parafly

Halkbank’a ait olan Parafly kredi kartı ile dünyanın her bölgesinde MasterCard ve Visa logosu yer alan bütün iş yerlerinde harcama yapabilir ve bu sayede puan biriktirebilirsiniz. Biriktirmiş olduğunuz bu puanlarla da seyahat harcamalarınızı karşılayabilirsiniz.

TEB Kartlar

TEB’in World Card ve Bireysel/Business Bonus kartları sayesinde kazandığınız tüm puanları, TEB’e ait olan seyahat hattında bir uçuş mili şeklinde kullanabiliyorsunuz. Kartınızda birikmiş olan herhangi bir puan olmasa da avans mil kullanarak da istediğiniz hava yoluyla istediğiniz yere bedava bilet alabiliyorsunuz.

İş Bankası Maximiles

Maximiles kredi kartı, yolcu ve bölge kotası olmaksızın mille ödeme yapma fırsatı tanıyor. Maximiles sayesinde yaptığınız her alışverişten kazandığınız milleri yurt içi olan uçuşlarda birebir değerli ve yurt dışı olan uçuşlarda da 1,5 ya da 2 kat değerli olarak kullanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu