Metlife Bireysel Emeklilik iptali

Bu yazımızdan Metlife bes iptal işlemleri ve bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Uzun yılların birikim ve tecrübesi ile bireysel emeklilik hizmetleri sunan Metlife emeklilik ve A.Ş. firmasından yapılan bireysel emeklilik katılımından çıkma imkanı bulunmaktadır.

Metlife Bireysel Emeklilik İptali

Bireysel emeklilik katılımı bireysel başvuru üzerine yapıldığı anda katılımcı hesabında belli bir birikim meydana gelir. Kullanıcı dilediği anda Metlife bes iptali talebini şirkete ileterek katılımdan vazgeçebilir. Bunun için metlife bes iptal telefon numarası olan 0850 222 06 38 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki bireysel emeklilik katılımlarında belli bir süreden önce cayma durumu birikmiş olan meblağdan kesinti yapılmasına neden olabilecektir. Bu süre genel olarak katılım sözleşmesindeki süreler dikkate alınarak belirlenmektedir. Metlife bireysel emeklilik ve A.Ş. üzerinden yapılan katılımın iptali için başvurulduğunda 20 gün süre içerisinde şirket tarafından yapılacak kesinti sonrası birikmiş olan primler katılımcı hesabına iade edilir.

metlife bes iptal

Metlife Bireysel Emeklilik Sistemi

Emeklilik, insanların ileriki yaşlarda çalışmaya gerek duymadan periyodik olarak maaş almasını sağlayan sistemi tanımlamaktadır. Emeklilik konusunda çalışanların bu kaygısı olmamasına karşın çalışmayan kişilerin emeklilik ile ilgili pek çok kaygıları bulunmaktadır. Ancak günümüz şartlarında belirli sigorta şirketlerinin çalışan veya çalışmayan kişilere sunmuş olduğu bireysel emeklilik avantajı her kişinin emekli olmasını sağlamaktadır. Böylelikle başta çalışmayan kişilere emeklilik hayalinin önü açılmış olmaktadır.

Metlife Bireysel Emeklilik Katılımı Başvurusu

Bireysel emeklilik katılımı son zamanlarda insanların ilerleyen süreçte belli bir kazanım ve gelir elde etmesini sağlayan sistem olarak tanımlanmaktadır. Bireysel emeklilik sistemine olan ilgi pek çok sigorta şirketinin bu konuda hizmet sunmasını sağlamıştır.

Bu bakımdan Metlife bireysel emeklilik ve A.Ş. sistemine katılım için:

  • Metlife emeklilik ve A.Ş. web sayfası
  • Müşteri hizmetleri
  • Denizbank şubeleri
  • Metlife sigorta acenteleri aracılığı ile destek almak mümkün.

Bireysel katılım sağlamak için katılım formunun doldurulması ve imzalanması yeterli olacaktır.

Metlife Bireysel Emeklilik Katılım Primlerinin Ödenmesi

Bireysel emeklilik sistemine katılım yapan her kişi katılım yapmış olduğu sigorta şirketinin kendilerinin vermiş olduğu katılımcı numarası üzerinden prim ödemelerini aylık, üç aylık veya altı aylık periyotlarda prim ödemesi yapar. Yapılan prim ödemeleri üzerinden kişinin katılım hesabında birikim oluşur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu