Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

memurlar ne kadar kredi çekebilir

Bankaların en çok sevdiği ve kıymet verdiği müşterilerden bir tanesi de memurlardır. Düzenli maaş alan kimseler ve aynı zamanda sigortası düzenli ödenen kişiler bankaların gözünde daha değerli bir hal alıyor. Peki memurlar ne kadar kredi çekebilir? Madem bankalar tarafından bu kadar çok seviliyorlar, kredi konusunda da bu meslek grubuna bir kolaylık sağlanmalı diye düşünüyor olabilirsiniz. Kesinlikle haklısınız ve birçok banka an itibarıyla memur maaşının 10 katı kadar kredi fırsatı sunuyor.

Her banka aynı oranda kredi veriyor demek elbette hatalı bir söylem olacaktır ancak büyük bir kısmı kredi kolaylığı sunuyor ve rakamlar konusunda da daha bonkör bir tavır sergiliyor diyebiliriz. Uzun süredir bu mesleğe sahip iseniz ve kredi notunuz yüksek ise sizler de maaşınızın 10 katı kadar kredi talebinde bulunabilir ve onay alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Öğretmenlere kredi veren bankalar

Maaşınızı aldığınız bankaları tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır ve bankaların maaşlı müşterilerine özel avantajlar sunduğunu da unutmamak gerekiyor. Memurlar veya kamu çalışanları ne kadar kredi çekebilir? Sorusuna net bir rakam ile yanıt vermek elbette mümkün değil ancak birçok kaynakta maaşın 10 katı gibi bir ibare yer alıyor ve bizler de bu bilgiyi paylaşıyoruz. Peki mesleğe henüz yeni başlamış iseniz durum nasıl?

Yeni Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Bu mesleği uzun süredir yapan biri ile yeni memur arasında elbette farklılıklar olacaktır. 6 aylık süre zarfında sigortanız düzenli yatıyor ve maaş bordronuz banka sile paylaşılıyorsa eğer sizler de kredi çekebilirsiniz ancak maaşınızın 10 katı kadar bir kredi ne yazık ki mümkün değil. Hali hazırda güven veren bir meslek geçmişiniz yok ve bankalar da bunu göz önünde bulunduracaktır.

Krediniz onaylanacak ancak uzun süreli bir memura kıyasla daha az kredi çekebileceksiniz. Mesleğinizde geçireceğiniz uzun yıllar, bankaların gözünde daha kıymetli bir müşteriye dönüşmenizi sağlıyor. Eğer çok acil ihtiyacınız yoksa biraz daha sabırlı davranmanızı tavsiye ediyoruz. Bir süre sonra siz gitmeden bankalar kapınıza gelecek ve kredi teklifinde bulunacaktır.

Yorum Yapın