Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Bankalar aracılığı ile kredi almak birçok tüketici için genel bir finansman olarak kullanılır. Bankanın krediyi size vermesi için ise bir takım şartları yerine

maaş bordrosuz kredi veren bankalar

Bankalar aracılığı ile kredi almak birçok tüketici için genel bir finansman olarak kullanılır. Bankanın krediyi size vermesi için ise bir takım şartları yerine getirmeniz beklenir. Çünkü kredi kullanımı sonucunda bankanın maaş bordrosu veya gelir durumu belgeleyen belge istemesi söz konusu olur.

Bunun nedeni bankanın size verdiği veya vereceği krediyi ödeme gücünüzün olup olmadığını anlamaktır. Düzenli gelir ve ödeme her zaman kredi almanızda kolaylık sağlar. Bunun için dikkate alınır. Ama bazı bankalar bu duruma alternatif olacak çözümler üretirler.

Maaşınız Olmadığında

Bankadan kredi çekmek istediğiniz durumlarda banka gelir durumunuzu sorgular. Kredi notunuz da oldukça önemlidir. Maaşınızın olması ise düzenli gelir anlamına geldiğinden dolayı kontrol edilen detaylardan bir tanesidir.

Kredi başvurusu sırasında geliriniz olmadığında banka ipotek yolu ile kredi verme yoluna gidebilir. Bunun anlamı sizin üzerinize olan bir mal varlığı garanti olarak gösterilir. Bu sayede banka riskini en aza indirmiş olur.

Bunlar;

  • Ev
  • Arsa
  • İşyeri
  • Araç gibi mal varlıkları olabilir.

Sizin üzerinize olması ve bir takım şartları taşıması halinde banka kredinizi onaylayacaktır.

Nasıl Onay Alınır?

Bankanın size vereceği kredi için evin imar planlı veya mevcut durumunun nasıl olduğu gibi konularda bir takım bilgileri olması gerekir. Arsanın da belediye tarafından belirlenen yerleşimde olması istenir. Bu gibi şartlara bakılarak krediniz onaylanır.

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalara yapılan başvurularda gerekli olan maaş bordrosu kimi kişiler tarafından problem halini aldığı için maaş bordrosuz kredi veren bankalar kişilerin nakit gereksinimlerini karşılayarak toplumda çok sayıda ihtiyaç sahibine destek olmaktadır. Buna göre maaş bordrosuz kredi veren bankalar şunlardır:

Akbank: Akbank’a gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunmanın çeşitli yolları bulunur. Bunlar: SMS ile, internet ile, diğer banka kartları ile ve ATM’ler.
İş Bankası: Evraksız kredi başvurusunda bulunmak için İş Bankası şubelerinden birini ziyaret etmek gerekmektedir.

ING Bank: ING Bank gelir belgesiz kredi başvurularında 3 bin TL’ye kadar kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bankanın hem şubelerinden hem de telefon bankacılığı uygulamasından faydalanılması mümkündür. 1,99 faiz oranlı Mini Kredi ürünü ile kişilere nakit ödemesi yapmaktadır.

Denizbank: 55.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlayan Denizbank 36 aya kadar vade imkanı da sunmaktadır. Üstelik gelir belgesi aramadan kişilere büyük oranlı destek sağlamaktadır. Aynı zamanda bu kadar büyük paraya kefil de istememektedir. Denizbank’ın şubelerinden veya telefon bankacılığından yararlanılarak gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunulabilir. Eğer kişilerin kredi notları yüksek ise veya geçmişte kredi borçlarından dolayı problem yaşanmamış ise yani kişilerin sicili bozuk değil ise kısa zamanda başvuru olumlu değerlendirilir.

Yorum Ekle