Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bu zamana bildiğimiz tüm kredi kartlarının belli bir limiti var. Peki, limitsiz kredi kartı nedir? Limitsiz kredi kartı nasıl alınıyor? Bu konu hakkında

limitsiz kredi kartı nasıl alınır

Bu zamana bildiğimiz tüm kredi kartlarının belli bir limiti var. Peki, limitsiz kredi kartı nedir? Limitsiz kredi kartı nasıl alınıyor? Bu konu hakkında merak ettikleriniz sayfamızda sunuluyor.

Şunu belirtmeliyiz ki, Türkiye’de limitsiz adı altında herhangi bir kredi kartı sunulmuyor. Bunu sizler de tüm bankaları araştırarak görebilirsiniz. Ancak yurt dışında limitsiz kredi kartı uygulamaları bulunuyor. Bunlara örnek olarak “American express centurion card” ve “Jp morgan reserve card” gerçekten limitsiz ve sınırsız kartlardır. Bu iki kart da finansal anlamda çok iyi durumda olan kişilere veriliyor. American express bu kartı başvuru yapanlara değil, sadece davet ettiği kişilere veriyor. Jp morgan ise limitsiz kartını kendisiyle çok özel ilişkileri olan müşterilerine veriyor.

amex limitsiz kredi kartı

American Express Black Card

Ülkemizde limitsiz kredi kartı hakkında bilmeniz gereken, aslında limitsiz denen kredi kartının banka tarafından üst sınırlar ile sınırlandırıldığıdır. Yani aslında kişinin sınırsız şekilde alışveriş yapabilmesi için belli bir sınır gözetiliyor. Fakat bu sınır, banka ile iletişime geçilmesi durumunda arttırılabiliyor.

Ülkemizde Kredi Kartı Limitleri;

  • 0 ile 6.000 arasında minimum sınırlamalar söz konusu.
  • Orta derecenin üstünde olan limit 15.000 liradır
  • Bazı bankalar 20.000 lira ve üzeri limitlere çıkmaktadır.

Yukarıda verilenlerin dışında sınırlama ise direkt olarak gelir belgesi son derece yüksek olan kişiler için sunuluyor. Bu limit ile kişinin araba alması dahi mümkün olabiliyor. Bunun için limitlerin son derece yüksek ve limitsiz denebilecek kadar yukarıda olduğunu söyleyebiliriz.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Yüksek limitli bir kredi kartı istiyorsanız mutlaka işleriniz çok iyi olması, bunu bankaya kanıtlayabiliyor olmanız ve kredi notunuzun çok iyi bir seviyede olması gerekmektedir. Yüksek limitli kredi kartları genellikle, iş adamları, milletvekili, sanatçı gibi finansal durumu iyi olan kişilere tanınıyor.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Almak İçin Genel Şartlar

Yüksek limitli kart başvurunuzun onaylanması için direkt olarak daha önceden yapılan kredi ve kredi kartı borçlarındaki ödemelere bakılır. Bunun dışında direkt olarak borçlar sonrasında elde etmiş olduğunuz kredi notu da önemlidir.

  1. Kredi puanının yüksek olması,
  2. Kişinin bankalar ile herhangi bir sorun yaşamaması,
  3. Gelir belgesinin son derece yüksek olması

gibi şartların sağlanması gerektiğini bilmelisiniz. Yüksek limitli kredi kartı başvurusu için yapılması gereken ilgili bankanın müşteri hizmetleri iletişime geçmek olacaktır. Sizlere kısa sürede dönüş yapılacak, banka tarafından yüksek limit alıp alamayacağınız konusunda net bilgi verilecektir.

İlgili yazılar:

Yorum Ekle