Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Limitsiz kredi kartı denilince aklımıza ilk gelen kartın içerisinde bitmek bilmeyen nakit olduğudur. Ancak her ne kadar kredi kartlarında limit uygulaması kişilere göre ortadan kaldırılmış ise de elbette kartın içerisinde bulunan nakitin bir limiti olduğundan bahsetmek mümkündür. O halde neden limitsiz kredi deniliyor? Çünkü bankalar gözetiminde limitsiz kart sahibi olan kişiler diledikleri nakit ihtiyacını genel olarak karttan sağlayabilmektedirler.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Üstelik kişiler tarafından verilen direktiflerde önemlidir. Yüksek rakamlı paraları cebinde bulundurmak istemeyen kişiler parasını daha emin bir şekilde tek limitsiz kredi kartında taşıyabilirler. Limitsiz kredi kartı Türkiye’ye ilk geldiğinde kara kart olarak anılmış yine de ilgilileri limitsiz kredi kartı nasıl alınır? yöntemlerini araştırmışlardır.

Limitsiz Kredi Kartına Yönelik Tehlikeler Nelerdir?

İlk olarak hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarından bahsetmek gerekir. Limitsiz kredi kartına bir başkası tarafından el konulması halinde kart sahibi büyük oranda ekonomik zarar ile burun buruna gelir. Limitsiz kredi kartının alındığı bankada tüketicilerin tüm bilgileri çok iyi bir şekilde saklanmalıdır. Özellikle 2018 yılında siber saldırıların artması bankacılık alanında sıkı bir güvenlik önlemi alınması gerekliliğini ortayay koymaktadır. Aksi halde zarar söz konusu olduğunda en büyük zarar payını alacak olan kişilerden biri limitsiz kart kullanıcıları olacaktır.

American Express Black 

American express black Türkiye’ye 90’lı yıllarda gelmiş olan Türk halkının limitsiz olarak değerlendirdiği kredi kartıdır. Aslında yalnızca Türkiye bu kredi kartını limitsiz olarak değerlendirmektedir. Bu kredi kartının adının limitsiz kalması tüketicinin talebi doğrultusunda kartın limitinin arttırılması ile söz konusu olmuştur. Limitsiz kart denilince ilk akla gelen American express black olmaktadır. Bunun yanında bankaların sağladığı limitsiz kart örnekleri de bulunur.

Limitsiz Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Kartın en büyük avantakı kartın içerisinde ki limitin her daim istenildiğinde yükseltilebilir olduğudur. Onca birikimi nakit olarak el altında bulundurmak istemeyen yüksek gelire sahip kişiler limitsiz kredi kartı alarak birikimlerini bu kart içerisinde muhafaza edebilirler. Limitsiz kredi kartının alt limiti bulunmaktadır. Bu limit rakamsal değerde 50 bin TL’ye tekabül etmektedir. Kartı kullanan kişiler kartta bulunan para ile alışveriş yapıp ardından bankayı arayarak kartın limitinin arttırılması konusunda talep oluşturabilirler.

Kısa zamanda uygulanan bu talep ile kişiler vakit kaybetmeden diğer ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedirler. Örneğin: Limitsiz kredi kartı kullanan bir tüketici son model bir araba aldığında ödemeyi karttan yapabilir. Aynı zamanda aynı gün içerisinde ev almak için de bankadan limitin arttırılması yönünde istekte bulunarak ev ihtiyacını da yine bu karttan sağlayabilir. Böyle bir uygulama dan haberdar olan yüksek gelirli kişiler limitsiz kredi kartı nasıl alınır sorusuna cevap aramaktadırlar.

Limitsiz Kart Alma Aşamaları

  • Yıllık geliri 5 milyon dolar olan kişiler bu kartı alabilir.
  • Kartı almak için bankaya başvuru gerçekleştirilmez.
  • Bankalar bizzat yüksek gelire sahip bu kişilerle iletişimde bulunarak avantajlarından bahsederler.

Bir Cevap Yazın