Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Günümüzde neredeyse her işimizi çözdüğümüz kredi kartları yoğun bir şekilde kullanılmakta. Ancak kredi kartları bazı durumlarda kullanıma kapatılmakta. Kartların kapatılma sebepleri ve kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır tüm detaylar bu yazımızda.

Kredi Kartları Neden Kullanıma Kapatılır?

Kredi kartınızın kapatılma sebeplerinden ilki kayıp çalıntı durumları olabilmekte. Diğer bir neden de kişinin borcunu ödememiş ve bu sürecin epey ilerleyerek yasal sürece taşınması olabilir. İlk seçenekteki durumlar değilse mutlaka borcunuzun ilerlemesi ve ödeme yapmamış olmanızdan kapatılması muhtemeldir.

Kredi Kartını Kullanıma Açmak

Eğer kredi kartınızın bilginiz olmayan bir durumdan kapatıldığını düşünüyorsanız konu hakkında direkt olarak müşteri temsilcisi ile iletişime geçmek gerekiyor. Çağrı merkezini arayarak ilk etapta kredi kartım kapandı sebebi nedir ve akabinde nasıl açabilirim gibi sorularla bu konunda bilgi alabilirsiniz. Erişmiş olduğunuz bilgiler üzerinden hareket etmeniz daha kolay olacaktır. Dilerseniz banka şubesini ziyaret ederek de bankayla hızlı bir bağlantı kurabilirsiniz.

kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır

Borç Yüzünden Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Eğer kartınız borçlarınız yüzünden kullanıma kapatıldıysa acil bir şekilde borçlarınızı ödeyip kartınızı açabilirsiniz. Kredi kartının kullanıma açılması için bankanın talebi borcun kapatılması olacaktır. Eğer bir müddet daha borçlarınızı ödememeye devam edersiniz bankanın yapacağı şey sadece kartınızı kapatmak olmayacaktır. Böyle durumlarda borcun büyümesinden dolayı banka yasal süreçleri başlatır ve kredi siciliniz bozulur.

Kayıp/Çalıntı Kartlar Nasıl Kullanıma Açılır?

Kredi kartınızı kaybetmiş veya çaldırmış olabilirsiniz. Bu durumu fark eder etmez hemen bankanızla iletişim kurmalısınız. Banka müşteri hizmetleri arandığında ilk etapta size direkt kayıp çalıntı bildirimleri için şu tuşlamayı yapın derler. Hemen buradan istenen tuşlamayı yapın ve müşteri temsilcisine durumu izah edin. Mevcut kartınız kullanıma kapatılacak ve size üzerindeki kart bilgileri değişmiş farklı bir kart gönderilecektir. Bu durumda kaybolan veya çalınan kartlar tekrar kullanıma açılmaz, sizlere yeni bir kart tahsis edilecektir.

Kartım Yapılandırmaya Gitti Tekrar Açabilir Miyim?

Kredi kartınızın borçları yüzünden yapılandırma yaptıysanız malesef yapılandırmaya giden kartı tekrar açtıramazsınız. Çünkü bankaya olan borçlu durumunuz çok fazla sürmüştür ve banka nezdinde itibar kaybı yaşamış olmanız muhtemeldir. Bu durumdaki kredi kartları yapılandırmaya girdikten sonra açılamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu