Küçükbaş Hayvan Kredisi

Hayvancılık alanında uğraşan kişilere yönelik küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Ülkemizde hayvancılık alanında çalışan kişiler, ihtiyaç gereksinimlerinden dolayı zaman zaman kredi çekmek isterler. Bankalar tarafından tavuk, ördek, kaz, hindi, sığır, koyun, keçi gibi hayvanlar için kredi desteği sağlanıyor. Hayvan yetiştiriciliği denildiğinde, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar akla ilk gelmektedir. Oysaki hayvancılık kendi alanında, birçok hayvan kategorisini kapsar. Bunlar haricinde arıcılık, kanatlı hayvanlar ve su ürünleri hayvanları da kredi kapsamı içerisinde değerlendirilmektedir.

küçükbaş hayvan kredisi

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi

Ülkemizde en çok hayvan kredilerinin yoğun olarak başvuru yapıldığı bankalar arasındadır. Ziraat Bankası aynı zamanda, devlet bankası olduğu için güven içerisinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Koyun yetiştiriciliği alanında en az 50 adet olması, keçi yetiştiriciliği alanında ise en az 25 adet hayvan kapasiteli bir işletme kurulması amacıyla kredi imkanı desteğinden faydalanabilirler. Kişiler bu şartları öncesinde bulundurmaları gereklidir.

Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı
  • Çiftçi kayıt sistemi belgesi
  • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
  • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
  • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Şekerbank Küçükbaş Hayvan Kredisi

Küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar arasında karlı çıkabileceğiniz bir diğer bankada Şekerbank’tır, hayvan yetiştiriciliği işletmesi kurmak isteyen ya da mevcut işletmesini genişletmek isteyen kişilere hayvan ihtiyacından barınak ve benzeri çeşitli ihtiyaçlarına kadar her konuda yardım sağlamaktadır. İşte Şekerbank’ın hayvan yetiştiriciliği başvuru talepleri ile ilgili istediği bazı koşullar;

VakıfBank Hayvancılık Kredisi

Bir diğer banka olan Vakıfbank, hayvancılık alanında özellikle küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar arasındadır. Vakıfbank hayvan kredisi ile uygun ödeme koşulları sağlayarak hizmet veriyor. Hayvan kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle birkaç evrakın önceden hazırlanmış olarak başvuruda bulunmaları gerekir. Küçükbaş hayvan kayıt belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ikametgah senedi tapu fotokopisi arazi için sözleşme gibi belgeler istenmektedir.

Kosgeb Destekli Hayvancılık Kredisi

Kosgeb hayvan alımı için kredi vermemektedir. Hayvanların bakılacağı ahır ve benzeri binaların inşa edilmesi ve gerekli olan malzemelerin temin edilmesi konusunda destek sağlamaktadır. 30.000 TL ile 70.000 TL arasında hibe desteği sağlamaktadır. Bunun için gerekli şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Küçükbaş Hayvan Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılır?

İlgili bankaya başvuru yapmadan önce istenecek olan belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Öncelikle ne kadar bir hayvan alımı yapılacağı ve bu hayvanlardan ne tür bir fayda sağlanacağı da ilgili evraklar yardımı ile belirtilmesi gerekir. Daha sonra başvurunu yapabilir ve uygun ödeme koşullarından yararlanarak kredinizi kullanabilirsiniz. Bu kediler sayesinde hayvancılık alanında yeni yatırımlar yapabilir ve hedeflerinize daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar arasından en uygun faiz seçenekleri ile işletmeniz için finansman desteği alabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak söylemek istediklerinizi veya aklınıza takılanları aşağıdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu