Kredisi Devam Eden Yeni Kredi Çekebilir Mi?

Günümüz şartlarında insanların nakit ihtiyaçlarını gidermek için başvurdukları yöntemlerin başında nakit kredi desteği gelmektedir. Bankacılık sistemlerinin gelişmesine paralel olarak faiz oranlarının da düşmesi sayesinde kredi almak daha cezbedici bir durumdadır. Buna ek olarak, insanların aklında kredisi devam eden yeni kredi çekebilir mi sorusu bulunmaktadır. Bu soruya verilebilecek tek bir cevap yoktur. Bu durum, tamamen bankaların insiyatifine göre değişmektedir. Her şeyden önce, kişinin aynı anda iki krediyi ödeyecek maddi duruma sahip olması gerekmektedir.

İkinci Kredi İmkanı Nasıldır?

İnsanlar, hesaplarının olduğu bankadan ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekerler. Ancak, kredi ödemesi yapan kişinin, kredi ödemeleri sırasında başka bir ihtiyacının doğması muhtemeldir. Ekstra bir ihtiyacı doğan kişilerin tekrar kredi almak gibi bir fikirleri olabilir. Kredisi devam eden yeni kredi çekebilir mi sorusunun olumlu bir cevabı bulunmaktadır. Fakat, bankacılık sektöründe her konuda olduğu gibi ikinci kez kredi çekme konusunda da birtakım kriterler bulunmaktadır.

Öncelikle, kredisi devam ederken yeni kredi çekmek isteyen kişinin kredi notunun yüksek olması bir zorunluluktur. İlk alınan kredinin ödemeleri sırasında kredi notunun düşmediğinden emin olunmalıdır. Bunun dışında, kişinin aylık gelir durumu, önemli bir faktördür. İki krediyi aynı anda ödeyecek kişinin aylık gelirinin oldukça yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca, ikinci kredi için kalan maaş payının dikkatli bir şekilde incelenmesinin ardından duruma karar verilmektedir.

Yorum Yapın