Kredi Puanım 0 Nasıl Kredi Alabilirim?

kredi puanım 0 nasıl kredi alabilirim

Paranın icat olduğu tarih boyunca insanların hep öncelikli ihtiyacı olmuştur. Günümüzde de para sorunu yaşamayan bir insan yoktur. İnsanlar para ihtiyacını karşılamak için farklı çözüm yolları ararlar. Bu yollar içinde ilk akla gelen banka kredi desteği olsa da kimi zaman bankalardan da kredi çıkmayabilir. Bu durumda öncelikle neden kredi çıkmadığını bilmek gerekir. Daha sonra kredi çıkması yapılması gerekenler hakkında bir araştırma yapmak gerekir.

Kredi Puanı Nelere Göre Hesaplanır?

Kredi puanım 0 nasıl kredi alabilirim diye düşünüyorsanız, öncelikle, kredi puanlarının hesaplanmalarında etkili olan verilere göz atmalısınız. Kredi puanı hesaplanırken,  önceki borçlar ve ödeme alışkanlıkları doğrudan etki eder. Fatura ödemeleriniz ve kullandığınız kredi kartları da duruma etki eden diğer faktörlerdir. Kredi puanı sıfır olan kişiler, puan edinmek için, bazı yöntemlere başvurmalıdır.

İlgili: Kredi notunu etkileyen faktörler

Bankalardan Kredi Alabilmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Bankalardan kredi alabilmek için öncelikle kredi puanınızın iyi olması gerekir. Bunun içinse öncelikle düzenli ödeme yaptığınız bir kredi kartınızın olması gerekir. Akabinde düzenli bir gelir ve sigorta primi ödemeleri olması gerekli olan diğer şartlardır. Bankalardaki kredi notunu yükselmek için bankalarla çalışma yapılmalıdır. Bu durumda kredi için başvuru yapan müşteriyi araştıran banklar kendileri ile çalışan ve düzenli geliri olan kişilere kredi verebilir. Bu arada talep edilen kredinin aylık ödemesinin de gelirinizin belirli bir miktar altında olması gerekir.

Kredi Danışmanlığı Hizmeti Veren Kurumlar

Son dönemlerde kredi danışmanlığı hizmeti çok duyulan bir kavram olup genellikle finans danışmanı şirketlerin uygulamasıdır. Kredi danışmanlığı ile insanlara en uygun kredi veren bankalar belirlenir. Kredi notu değerlendirilir. Sizin için kredi verebilecek bankalar ile görüşülür. Ancak kredi danışmanlığı hizmeti ile çıkmayan kredi kesinlikle çıkarılmaz. Bu şeklide bilgi veren kurumlar asla güvenilir değildir.

Kredi Puanı 0 Olanlar Kredi Kartı Edinmeli

Kredi puanım 0 nasıl kredi alabilirim sorusuna verilen cevaplardan bir tanesi, kredi kartı edinilmesi gerektiğidir. Düşük limitli bir kart edinmeli ve borçlarınızı her ay düzenli olarak ödemelisiniz. Böylelikle, kredi notunuzun oluşmasını sağlayabilirsiniz. Her ay, limitin yarısını ya da daha azını kullanarak, daha fazla puan elde edebilirsiniz.

Daha önce yayınladığımız Kredi Notu Yükseltme başlıklı yazımızda kredi notunuzu nasıl yükselteceğinize dair çok geniş bilgiler paylaştık. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yapın