Kredi Notum 700 Kredi Alabilir Miyim?

Kredi Notum 700 Kredi Alabilir Miyim?

kredi-notum-700-kredi-alabilir-miyim

Kredibilgisi.net olarak Kredi Notum 700 Kredi Alabilir Miyim? sorusunu cevaplıyoruz. Günümüzde, bankalar, kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin, bu taleplerini değerlendirirken bazı verilerden yararlanmaktadır. Müşteri, istenilen koşulları sağladığı takdirde, kredi başvurusuna olumlu yanıt verilmektedir.

Kredi başvurusu yapan müşterinin, kredi verildiği takdirde, ödemelerini yapıp yapmayacağı, ödemelerini geciktirip geciktirmeyeceğinin anlaşılabilmesi için, kredi notu adı verilen değerlerden yararlanılmaktadır.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan Kredi Notu, kişinin daha önceki borçlarının, ödeme alışkanlıklarının, daha önce kullandığı kredi kartının ve buna benzer bazı öğelerin hesaplanmasıyla elde edilmektedir. Kredi notu yüksek olan birinin, kredi başvurusu genellikle olumlu sonuçlanmaktadır. Kredi notu, 0 ile 1900 arasında değişmektedir.

Kredi notum 700 kredi alabilir miyim diye düşünen biri, bankalar tarafından, orta riskli grubuna alındığını bilmelidir. Orta riskli grubuna ait olan bir kişinin, kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması gibi bir ihtimal bulunmaktadır. Ancak, kredi notunun 1000’e yükseltilerek, kredi başvurusunda bulunulması daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Bilgi: Kredi Notu Kaç Olmalı yazımızı incelemenizi öneririz.

Bankaların Kredi Notu Değerlendirmeleri

Bankalar, çok riskli grubundaki müşterilerin kredi başvurularını genellikle direkt reddetmektedir. Ancak, orta riskli ve az riskli grubundaki müşteriler için çalıştığı yer ve aylık maaş gibi farklı faktörler de değerlendirmeye alınmaktadır. Kredi notum 700-750 kredi alabilir miyim sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Bankanın, inisiyatifine kalmış bir durumdur.

Kredi Notu Yükseltilebilir Mi?

Kredi notum 700-750 kredi alabilir miyim diye düşünüyorsanız, bu durumu riske atmadan, kredi notunuzu yükseltmek için çaba göstermeniz daha mantıklı olacaktır. Daha önce kredi kartı kullanmadıysanız, düşük limitli bir kredi kartı edinerek ve ödemelerinizi de düzenli şekilde yaparak, kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bir Cevap Yazın