Kredi Notum 600 Kredi Alabilir Miyim?

Kredi Notum 600 Kredi Alabilir Miyim?

Bankaları çeşitli ihtiyaçlarımızı giderebilmemiz için birçok kredi seçeneğini bizlere sunmaktadır. Kredi çekerken istediğimiz parayı alabilmek için kredi notunuzu iyi olması gerekiyor. Kredi notunuz düşük olduğu durumlarda istediğiniz kredi çekemez ve ihtiyacınızı getireceğiniz parayı bankadan kredi çekerek alamazsınız.

Kredi Notunun Düşük Ya Da Yüksek Olması Size Bağlı

Kredi notunu artırmak için öncelikle bankaya ile çalışırken bankaya karşı sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Bankaya ödemiş olduğunuz kredi borçlarının tutun da kredi kartı ödemelerine kadar birçok borcunuzu zamanın da ödemeye dikkat etmelisiniz. Düzenli ödeme yapmak zaman içerisinde kredi notunuzun artmasında oldukça önemli etken olacaktır.

Ayrıca üzerinize kayıtlı çeşitli fatura ödemeleri bile kredi notunuzun yüksek ya da düşük olmasında önemli etken olacak faktörler arasında yer alıyor. Kredi notunuzu yükseltmenin en kolay yollarından biride kredi kartınızı düzenli olarak kullanmak ve ödemelerimi sorunsuz bir şekilde zamanında yapmaktır.

Kredi Not Tablosunda Sizin Kredi Notunuz Nerde Yer Alıyor?

Kredi notunun düşük olması durumunda kredi notumuzu artırabilecek seçenekleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Bankalar kredi notu vermeden önce başvuru yapanın banka sicil geçmişine bakarak çeşitli analizler yapmaktadır. Bu çerçevede kredi verilecek olan kişinin beş derecede değerlendirildiğini bilmekte fayda vardır.

Kredi notunuz 699 dan düşükse istediğiniz krediye alabilmeniz imkansızdır. Bu çerçevede 600 kredisi olan kişilerde bankaya kredi başvurusu için başvurduklarında cevapları muhtemelen olumsuz olacaktır. Günümüzde bankalar kişiyi beş şekilde değerlendirerek çeşitli sınıflara ayırmaktadır. Bu sınıfları şu şekilde göstermek mümkündür.

  • En riskli kredi notu 0 – 699
  • Orta derece riskli kredi notu 700 – 1099
  • Az riskli derecede riskli kredi notu 100 – 1499
  • İyi derece kredi not 1500 – 1699
  • Çok iyi derecede kredi notu 1700 – 1900

Bu tablo içerisinde eğer sizinde notunuz en düşük olan en riskli kredi notu içerisinde yer alıyorsa kredi çekmeniz imkansız olarak nitelendirilebilir. Bu çerçevede siz de kredi notunuzu düşürmemek için bankaların müşterilerden beklediği sorumlukları zamanında ve sorunsuz bir şekilde yerine getirmeye özen göstermelisiniz.

600 Kredi Notunuz Varsa Kredi Çekmeniz Zor Olacaktır

Kredi notunuzun 0 – 699 kredi notu içerisinde yer alması nedeni ile kredi başvurularınız olumsuz karşılanıyorsa, kredi notunuzu yükseltecek sorumlulukları bir süre düzenli şekilde gerçekleştirerek bu notu yukarı çekebilirsiniz. Bu tablo içerisinde yer alan en riskli kredi notunda bulunan kişilerin hangi şartlarda gelirleri olursa olsun istedikleri krediyi almakta zorlanacakları kesindir.

Siz de kredi ihtiyacınızda bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için kesinlikle düzenli olarak bankaya olan sorumluğunuzu yerine getirerek bu notunuzu artırarak istediğiniz krediyi çekebilecek seviyelere çıkmaya çabalamalısınız. Günümüzde birçok kişi kredi çekerken kredi notu düşüklüğü nedeni ile istediği kredi çekmekte zorlanmaktadır. Siz de bu gibi durumla karşılaşmamak için kredi notunuzun olumsuz etkilenmesine izin vermemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu