Kredi Notu Sarı Ne Demek?

Kredi Notu Sarı Ne Demek?

kredi-notu-sari-ne-demek

Gelişen teknoloji ve bilişim sektörü ile iş dünyasında ki ilişkiler uluslararası seviyeye taşınmış bulunmaktadır. Ortak paydada birleşen sektörlerden biri de banka piyasasıdır. Bağımsız ülkelerdeki tüm finansal işlemler banka üzerinden gerçekleşmekte buna bağlı olarak kişilerin banka sicilleri oluşmaktadır. Bu siciller kredi notu adı altında belirlenmekte ve kredi notu da belirli renkler ile simgesel duruma gelmiştir. Kredibilgisi.net , bu renklerden sarının ne anlama geldiğini sizler için açıklıyor.

Finansal renk olarak betimlenen banka karnesinde ki renklerin hepsi belirli bir anlam taşımaktadır. Finansal piyasada kredi notu sarı ne demek? Findeks rengi olarak da belirlediğimiz sarı renk banka kredi notu aralıklarını belirtmektedir. Sarı renkte kredi aralığının 1300 ile 1499 aralığında olduğunu göstermektedir. Ülkemizde de bankalar 1200 puan ve üzeri notlarda kredi onayını çok kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda kredi renginin sarı olması fakat kredi notunun 700 ile 100 arasında olması kredi kullanım kolaylığını zorlaştırmaktadır.

Findeks Renkleri

Banka kredi notu anlamına gelen findeks kredi notlarının belirli aralıklarına bazı renkler tercih edilmiştir. Bu renkler en düşük aralığı temsil eden kırmızı renk ile başlayıp en yüksek aralığı temsil eden yeşilde sonlanmaktadır. En düşük ve en yüksek notlar arasında ki ara renkler ise turuncu, sarı, açık yeşil renktir. Findeks aralığındaki kredi notu sarı renk ne demek? diye baktığımızda bu rengi temsil eden not aralığı 1300 ile 1499 arasında yer almakta ve az riskli olarak isimlendirilmektedir.

Tüm Bankaların Kredi Başvuru Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayın.

Bir Cevap Yazın