Kredi Notu Hangi Aralıklarla Güncellenir?

Kredi Notu Hangi Aralıklarla Güncellenir?

kredi-notu-hangi-araliklarla-guncellenir

Kredi Notu Hangi Aralıklarla Güncellenir? sorusuna “Kredibilgisi.net” olarak açıklık getiriyoruz. Bankacılık işlemlerinin kolay yoldan gerçekleşmesini sağlayan, ve tüm bankaların ortak hesapta görmekte oldukları birey kredi notları günümüzde şüphesiz çok önemli bir unsur olmaktadır. özellikle kredi kartı ve kredi çekimlerini belirli kriterlere göre sağlayan bankalar, kredi çekmek isteyen bireyin kredi siciline bakarak başvuruyu hızlı bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Bankalara yapılan finansal işlemlerin birçok bölümü kredi notunu etkilemektedir.

Özellikle uluslararası finansal işlemlerde bile kredi notu sicil görevi yapmaktadır. Ödemelerinde gecikme veya yapılmama durumlarında kredi notu düşmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi notu yükselmesi için belirli süre beklemek zorundadırlar. Peki kredi notu hangi aralıklarla güncellenir? Sorusunu ele aldığımızda karşımıza çıkan sonuç şöyledir. Finans işlemleri dolayısıyla findeks notu düşük olan ve kredi çekmek isteyen banka müşterileri düzeni bir borç ödeme ve kapatmaya göre her ay bankalar tarafından bildirim sağlanması ile kredi notu güncellenmektedir. Yani her  bankanın belirtmiş olduğu son ödeme tarihine kadar yapılan tüm borç  ödemeleri  bağlı olarak her ay findeks kredi notu güncellenmektedir.

Tüm Bankaların Kredi Başvuru Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayın.

Kredi Notu Risk Aralığı

Kredi çekmek için banka puanı yada karnesi anlamına gelen findeks notu belirli aralıklarla ve bu aralıklara belirli renklerin yerleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Kredi notu düşük olan kişilerin risk aralığında bulundukları dolayısıyla kredi çekebilmesi için bu notu yükseltmeleri gerekmektedir.

Findeks notu güncellemenin olması için belirli bir süre beklenmelidir. Bu bekleme süresini ele aldığımızda kredi notu hangi aralıklarla güncellenir? Sorusunu sorarak cevap verebiliriz. Bankaların bireye sundukları her ay yapılan ödemenin sonucunda findeks notu  ay sonundaki işlemlere bağlı olarak güncellenmektedir. Ancak bu güncellemenin kredi notunu birden yükseltmesi ancak banka borcunun tamamen kapanması ile sağlanmaktadır.

Daha önce yazdığımız Kredi Notu Sarı Ne Demek? başlıklı yazımızda Kredi notunun sarı olmasının ne anlama geldiğinden bahsetmiştik. İncelemenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın