Kredi Notu En Hızlı Nasıl Yükselir?

Bankalar müşterilerine yaptıkları işlemlere bağlı olarak bir kredi notu oluşturur. Müşterilerin dönem dönem yaptıkları işlemler ile bu not yükselir veya düşer. Notun yükselmesinin müşteriye getirisi, kullanacağı kredilerde avantaj sağlamasıdır. Şöyle ki; kredi notu düşük bir kişiye bankadan kredi için onay çıkmamaktadır. Kredi onayı, yüksek kredi notunu gerektirir. İstenilen puan aralığındaki kullanıcılar ise rahatlıkla kredi işlemlerini onaylatabilir.

Kredi Notunu Yükseltme Yolları

Kredi notlarını yükseltmenin çeşitli yolları vardır. Bankadan çekilen krediler, varsa kredi kartlarına ait borçlar düzenli olarak ödendiğinde artı puan getirir. Para giriş çıkışları gibi hareketler kredi puanını zamanla yükseltmek için önerilen yöntemlerdir.

Kredi Notunu Hızla Yükseltmek Mümkün

Günlük işlemlerin yanında kredi puanını hızlı yükseltmek isteyen kişilerin aha titiz davranması gerekir. Normal dönemde ödemeler gününden önce ödendiğinde normal seviyede kredi puanı getirmektedir. Ancak bazı şartlar yerine getirildiğinde kredi notu hızlı olarak artabilir.

Bankadan çekilen bir kredi varsa, bunun ödemesini gününden önce yaparak kredi notunu yükseltmek mümkündür. Ancak gününden önce yapılan ödemeden ziyade kredi tutarının tamamı bir anda kapatıldığı taktirde kredi notu hızlı bir şekilde artar.

Mevcut bir kredi kartı varsa ve taksitli ödemesi gerçekleştiriliyorsa, bu ödemeyi gününden önce yapmak kredi notunu yükseltir. Güncel kredi kartı borcunu toplu olarak kapatmak, hızlı bir kredi puanı artışına neden olur.

Altın, döviz gibi birikimleri bankada tutmak, bunların banka üzerinden değerlenmesini sağlamak ta hızlı puan artışı hamleleri olarak görülebilir. Bir diğer hızlı puan getiren durum ise hesap üzerinden, internet bankacılığı da kullanılarak hızlı girdi çıktı işlemleri yapmaktır.

Yorum Yapın