Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve gerekli şartlar ile alakalı detaylı bilgileri bu sayfamızdan bulabilirsiniz. Kredi notu düşük kişilerin kredi başvurularında olumsuz yanıt alması muhtemeldir. Daha önce düzensiz ödeme gibi birçok faktör kredi notunu düşürür. Bu yüzden kredi çekmek istediğinizde bu durumla karşı karşıya kalırsınız. Yine banka inisiyatifine kalmış bir durum olarak değerlendirme yapılıp kredi verilebilir. Banka krediyi ödeyeceğinize ikna olması gerekir. Bu yüzden bazı şart ve koşullar ileri sürerek sizlere kredi verebilir.

Kredi Notu Düşüklerin Kredi Çekmesi İçin Gerekli Olanlar

Bankalar insanların nakit ihtiyacını gideren ve gerekli durumlarda kredi alabileceğimiz platformlardır. Bankalar kredi notu düşük olan vatandaşlara genellikle kredi vermek istemez. Ödenmeme durumu olabileceği ve risk grubunda yer aldığı için kefil, teminat, ipotek gibi gerekli belgeler istenir. Kredi notunuzun düşük olması kredi çekmenize engel bir durum mu, birlikte inceleyelim.

Bankalara kredi başvurusu yapmadan hemen önce kredi notunuzu öğrenmeniz ve kredi başvurusu için gerekli evrakları tamamlamanız zaman kazanmanız açısından oldukça önemlidir. Kredi başvurusu öncesinde çalıştığınız yerden maaş bordrosu almanız kredinizin hemen onaylanması için en önemli belgedir. Banka için gelir beyanınız yeterli gelmemesi durumunda ise banka sizden kefil beyanında bulunabilir. Özellikle kredi notunuz düşükse kredinizin onaylanması için kefil göstermeniz kredinizin onaylanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca kefil dışında ipotek göstermekte kredinizin hemen onaylanmasına yardımcı olacaktır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Acil nakit ihtiyacı için birçok kişi bankalardan kredi talebinde bulunmaktadır. Bankalar ise müşterilerine kredi verirken kredi notunu değerlendirmeye almaktadır. Bankalar kredi notu daha iyi olan ve sorunsuz geri ödeme yapabilecek müşterilere hemen kredi imkanı sağlayarak yardımcı olmaktadır. Şuan birçok banka kredi notu yüksek olanlarla kredi fırsatı sağlasa da kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar kredi notunuz düşük olsa bile size kredi sağlayarak yardımcı olmaktadır.

İhtiyacınıza uygun kredi çekebilmeniz için bankalar tarafından belirli şartları sağlıyor olmanız beklenmektedir. Özellikle kredi notu, gelir durumu gibi pek çok durum kredi çekebilmeniz için oldukça önemlidir. Sicili bozuk ve kara listede bulunan kişilere pek çok banka kredi vermeye yanaşmamaktadır. Bazı bankalar ise oluşan rekabet ortamında kredi çekmek isteyen kişilere kredi verebilmektedir. Akbank, TEB, Denizbank, Finansbank, Yapı kredi, Garanti Bankası, ING Bank gibi bankalar rekabeti güçlendirmek için kredi notunuz düşük olsa bile size belirli oranda kredi sağlayabilir.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

Kredi notunuz düşükse ve kredi çekemiyorsanız notunuzu yükselmek için bankalar ile çalışmaya başlamanız gerekmektedir. Tüm ödemelerinizi banka yolu ile yapmak ve geciktirmeden ödemek notunuzu yükseltmek için belirleyici unsur olacaktır. Ayrıca düşük limitli kredi kartı çıkararak belirli oranlarda harcama yapabilir ve zamanında ödeme yaparak notunuzu kısa sürede yükselmesini sağlayabilirsiniz. Kredi notunuz için alacağınız maaş miktarı da etkili olacaktır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar siz notunuzu yükselttiğiniz zaman daha kolay bir şekilde kredi verecektir.

Yorum Yapın

1 Yorum Yapılmış
  1. Finans 21 Aralık 2016