Kredi Notu Ayda Ne Kadar Yükseltilir?

Kredi onayının çıkmasında önemli olan bir hususun kredi notu olduğunu biliyorsunuz. Peki, kredi notu nasıl yükselir? Yüksek kredi notunuz sayesinde anında kredi onayı…

Kredi Notunu Yükseltmek

Anında kredi almak için yapılması gerekeni kredi notu nasıl yükselir sorusuna verilen yanıt üzerinden öğreneceksiniz. Kredi notunun yükselmesi için bankaya yapacağınız ödemelerde son derece güven veren işlemlerinizin olması istenir.

Peki, kredi notu ayda ne kadar yükseltilir?

Yapılan küçük bir araştırma kapsamında direkt olarak kredi notunun ne kadar yükseleceğini göreceksiniz. Aşağıda verilenlere göre belirlenmiş olan yükselme sınırları var. Bu kapsamda yükselmenin olması söz konusu.

  • 500 – 800 seviyesinde olan kredi notu ayda en fazla 200 puan artacaktır. Eğer kredi notunuz 500 ile 800 arasında ise sizin yaptığınız düzenli taksit ödemeleri, önceden çektiğiniz krediler için yükseliş 200 puana kadar olacak.
  • 800 1100 arasında puanı olan kişiler için ise yükselişin 250 puana kadar olması söz konusu. Direkt olarak bu puanda olan kişilerin yaptığı düzenli ödemeler için yükselişin 250 puana kadar olacağı sunuluyor.
  • 1100 üzerinde olan kredi puanı için aylık olarak puan yükselişi 1400’e kadar olacaktır.

Banka kredi notu yükseltmek için mutlaka bankaya yapılacak olan ödemelerin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Sizin yaptığınız düzenli ödemeler sayesinde, kredi almanız mümkün.

Kredi Başvurusu Yapmak

Kredi almak istiyorum diyen bir kişi, kredi notu da yüksekse direkt olarak başvurusunu yaparak kredi alabilir. Kredi almanız için bankaların kontrol edeceği hususlar arasında kredi notu var. Bunun dışında kredinizi almanız için kefil, ipotek gibi durumlar da önemli olabilir. Bunların göz önünde bulundurulması durumunda kısa süre içinde kredi alınabiliyor.

Online kredi başvurusu;

Kredi başvurunuzu online olarak yaparak, direkt olarak kredi almanız için gereken kontrollerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Online başvuru sonrası bankadan size dönüş yapılır ve bilgi verilir. Almak istediğiniz kredi tutarı üzerinden gereken yapılacaktır. Kısa süre içinde kredi almak istiyorum diyen kişinin talebine karşılık verilir.

Kredi notu ve gelir-borç durumu kredi notu yükseltme ayda ne kadar olur belirlemektedir. İlk ayda çok büyük bir değişim beklememelisiniz. En az üç ayda değişim tam olarak gerçekleşebilir. Kredi notunuz yapacağınız değişikliklere göre farklı sürelerde değişecektir. Her ay yapmış olduğunuz ödemeler, gecikme ve tasarruflar, finansal hareketler bir ay içindeki kredi notunu etkilemektedir.

Yorum Yapın