Kredi Neden Onaylanmaz?

Kredi başvurunuz onaylanmadı mı? Bankaların kredileri onaylaması için gereken koşullar neler? Kredi neden onaylanmaz? Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı veriliyor. İşte, detaylar…

Bankaların Kredi Onaylama Koşulları

Bankaların bazı durumlarda kredileri onaylamaması gibi bir durum söz konusu. Almak istediğiniz kredi için banka kredi neden onaylanmaz diye merak ediyorsanız, bankaların krediye onay vermesi için sağlanması gereken koşullar var. Her banka için koşulları aşağı yukarı aynıdır. Krediyi alacak olan kişinin sahip olduğu maddi güce göre, statüsüne göre belirleme yapılır. Kriterlerin oluşturulmasının ardından yapılan küçük bir araştırma ile kredi verilip verilmeyeceği belli olur. Bu süreçte bankanın araştırdığı şey, geri ödemenin sorunsuz şekilde yapılmasıdır. Geri ödemenin gerçekleşemeyeceği sonucu çıkması durumunda direkt olarak talep ettiğiniz kredi için ret yanıtı alacaksınız.

Yaş Kriteri Önemli Bir Detay

Kredinizin onaylanmaması için kriterler arasında yaş sınırı var. Hangi banka krediyi daha kolay onaylar gibi bir soru sorabilirsiniz. Bu sorunun yanıtı, aslında her bankanın aşağı yukarı aynı kriterlere baktığı ve sonrasında onayı verip vermeyeceğine karar verdiğidir. Yaş kriteri bankalar için önemli. Belli bir yaş üstünde olunması kredi alınmasını zorlaştırır. Direkt olarak krediye başvurunun dahi yapılması gereksiz olacaktır. Yaş sınırını kontrol ederek, bankanın sizin başvurunuz için gerekli gördüğü şartları ne şekilde öğrenebilirsiniz.

Geri Ödeme Garantisi

Alınan kredinin belirlenmiş olan süre içinde geri ödenmesi gerekiyor. Bunun için ise krediyi alacak olan kişinin tamamen buna uygun şekilde, ödeyebilecek olduğunu belgelemesi şart. Bakıldığında emekli olan birinin kredisine onay verilmesi çok daha kolay gözükür. Çünkü böyle durumlarda banka direkt olarak kişinin emekli maaşını alma hakkına göre kredi verecektir. Bankanın geliri olmayan, özel sektörde çalışan kişilere kredi çıkarması daha zor. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuzda elbette bankanın krediyi onaylamaması gibi bir sonuca varabilirsiniz.

  • Kefilinizin olması
  • Garanti bir işinizin olması
  • İpotek ettirecek mal varlığınızın olması

Yukarıda verilen durumların oluşturulması halinde bankalardan kredi alamıyorum ne yapmalıyım sorusunun yanıtı da çok daha kolay şekilde verilir. Koşulların sağlanması durumunda rahat bir şekilde kredi alabilirsiniz, bankalar onay verecektir.

Yorum Yapın