Kredi Kartına Taksitle Telefon Nereden Alınır 2022 (Kesin Yöntem)

Kredi kartına taksitle telefon nereden alınır? Senetle telefon nasıl alınır? Teknoloji mağazalarının 2022 yılında telefon kredisi seçenekleri ve daha fazlası bu yazımızda yer alıyor. Teknolojinin tabiri yerindeyse alıp başını gitmesi ile birlikte piyasaya sürülen yeni ürünler milyonlarca kişi tarafından satın alınıyor. Bu nedenle özellikle telefon alanında teknoloji şirketlerinin büyük bir mücadele ettiğini söyleyebiliriz.

Ancak ülkemiz başta olmak üzere belli başlı ülkelerde telefon fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün. Bu durumun sebebi de ülkemizde telefonlara getirilen yüksek vergiler olarak göze çarpıyor.

Durum böyle olunca tüketiciler bir anda yüklü miktarda paraları telefonlara veremedikleri için taksitle alma yoluna gidiyorlardı. Ancak bankacılık denetleme düzenleme kurulu geçtiğimiz yıllarda taksitle telefon almayı kısıtlayan kurallar getirmişti. Son çıkan kararla birlikte bu kısıtlamalarda gevşemeye gidildi diyebiliriz. Bu kararla birlikte kredi kartı ile telefon alımlarında yapılabilecek taksit sayısı arttırıldı.

Taksitle Telefon Alma Yasağı Tarih Oldu

Kredi kartına taksit seçeneği ile ilerleyen dönemlerde cep telefonu satışlarında artış beklemek mümkün. Cep telefonunu peşin alma gücü olmayan vatandaşlar için yeni düzenlemeler son derece cazip görünüyor.

  • Getirilen düzenlemelere göre artık cep telefonu satışlarında kredi kartına taksit yapılabilecek.
  • Resmi gazetede yayınlanan, bankaların kredi kartı yönetmeliklerde belirtilen düzenlemeye göre, daha önce cep telefonu, bilgisayar ve tabletlerde kredilere uygulanan vade 6 ayı geçemiyordu. Ancak yeni yapılan düzenlemelerden sonra bu tarz elektronik eşyaların satışında taksit sayıları artırıldı.
  • Bilgisayar ve tablet alımlarında kullanılacak vade sayısı 6 olarak sabitlendi ancak cep telefonlarının taksit sayısı 12 aya kadar uzatılmış oldu.
  • Yeni yapılan düzenlemelere göre cep telefonu fiyatı 3 bin 500 liraya kadar ise kredi vade süresi 12 aya kadar uzatılabilecek ancak telefonun fiyatı 3 bin 500 liradan fazla ise vade süresi en fazla 6 ay olacak.

Herhangi bir teknoloji mağazasından, istediğiniz telefonu, kredi kartına taksitle alabilirsiniz. Burada önemli olan cep telefonunun fiyatındaki 3 bin 500 lira sınırıdır. 3 bin 500 Lira üzerindeki cep telefonlarında vade süresi 6 ay olarak sınırlandırılmıştır.

kredi kartına taksitle telefon nereden alınır

Kredi Kartıyla Cep Telefonu Satan Yerler

Hespsiburada ve gittigidiyor gibi online alışveriş sitelerinde ticari kredi kartıyla cep telefonu alabiliyorsunuz. Bunun için bu sitelere girip istediğiniz telefonu seçtikten sonra taksit seçenekleri kısmından detaylı bilgileri görebilirsiniz. Pek çok cep telefonu için ticari kredi kartlarına taksitle alışveriş imkanı tanınıyor.

Kredi Kartsız Telefon Satışı

Yeni düzenleme ile kredi kartına taksitle telefon almak isteyen müşteriler istediği mağazadan telefonunu alabilecek. Kredi kartı olmayıp telefon almak isteyenler için durum daha karışık gibi görünüyor.

Kredi kartına sahip olmayanlar için önerilebilecek yol, cep operatörleri aracılığıyla senet ile telefon satın almak gibi duruyor. Bu yöntemin en kötü yanı durumu fırsat bilen operatör şirketlerinin telefon fiyatlarına haksız zamlar yapması olarak göze çarpıyor.

Banka Kredisi İle Telefon Almak

Media Markt, Teknosa, Vatan Bilgisayar gibi telefon satan mağazalar kredi kartı olmayan müşteriler için banka kredisi ile telefon alma imkanı sağlıyor. Alması son derece kolay olan bu kredi türünden faydalanmak isteyen müşteriler istedikleri mağazaya gidip gerekli belgeleri doldurabilir ve ardından kredisini anında kullanabilir.

Hangi mağazanın hangi banka ile anlaşmalı olduğuna gelince;

Arçelik’in ING bank ile anlaşması bulunuyor. Siz de dilediğiniz Arçelik mağazasına gidebilir, kredi çekmek için gerekli olan belgeleri doldurabilir ve 48 aya kadar vadelendirilebilen kredinizi kullanabilirsiniz.

Vatan Bilgisayar Odeabank ile anlaşmaya sahip. 12 aya kadar taksitlendirilen banka krediniz ile cep telefonu alabilirsiniz. Vatan bilgisayardan beğendiniz telefon modelini almaya karar verirseniz yapmanız gereken şey, VATAN yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranız ve tekrar boşluk bırakarak almak istediğiniz krediyi yazıp 8444’e gönderebilirsiniz. Eğer mağaza ve banka talebinizi onaylarsa size onay mesajı gönderecektir. Talebiniz reddedilirse ret mesajı alacaksınız. Onayı aldıktan sonra kimlik kartınız ile vatan bilgisayara gidip kredinizi alabilirsiniz.

Media Markt mağazasının da Denizbank ile anlaşması bulunuyor. Denizbank’tan çekeceğiniz kredi ile borcunuzu 36 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Denizbank’tan Media Markt aracılığıyla kredi almak isterseniz yapmanız gereken ilk şey, TC kimlik numarası ve cep telefonunuz ile başvuru yapmanızdır.

Senet İle Telefon Satışı

Kredi kartınız yoksa ve banka kredisi çekmek istemezseniz başvurabileceğiniz başka bir yol daha bulunmaktadır. O da senetle telefon satın almaktır. Mutlu evim mağazasından 24 aya kadar vadelendireceğiniz senetlerle telefon satın alabilirsiniz.

Senetle telefon satan diğer bir mağaza da Ev-kur. Ülkenin birçok yerinde bulunan ev-kur mağazalarına gidebilirsiniz. Beğendiğiniz telefonu senet yaparak satın almak isterseniz ev-kur sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Ancak EVKUR’dan senetle telefon satın alabilmeniz için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir aksi halde EVKUR’dan senetle telefon alamazsınız.

Kullandığınız Hat Üzerinden Cep Telefonu Almak

Cep telefonu alırken taksitlendirmenin bir diğer yolu da kullandığınız hat üzerinden cihaz almaktır. Kullandığınız hattın faturalarını düzenli bir şekilde ödüyorsanız, herhangi bir borcunuz yoksa ve kredi puanınız yeterli ise kullandığınız hat üzerinden istediğiniz telefonu alıp aylık olarak taksitlendirebilirsiniz. Bunun için herhangi bir bankaya gitmenize gerek yoktur. Telefon alma talebinizi kullandığınız GSM operatörünün müşteri hizmetlerini arayarak veya internet üzerinden bilgi alarak gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli adımları gerçekleştirerek, hattınız üzerinizden dilediğiniz telefonu alma şansına sahip olabilirsiniz

Bu yazımızda anlatılan yollar olan kredi kartına taksitle, krediyle veya senetle cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Ancak kredi kartına taksitle telefon almak diğerlerine göre ucuz maliyetli olması nedeniyle daha mantıklı bir yol gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu