Kredi Kartı Ödemesi Bir Gün Gecikirse Ne Olur?

Günümüz bankacılık ürünleri arasında kredi kartı kadar kullanışlı olan ikinci bir ürün bulunmamaktadır. Kredi kartı kullanmanın birçok faydası bulunmaktadır. Nakit parası olmayanlar, kredi kartı kullanarak ihtiyaçlarına sahip olabilirler. Ancak, kredi kartı ödemelerinin gününde yapılmadığı durumlarda sıkıntılar yaşanması muhtemeldir. Bu sebepten dolayı, Türkiye’de birçok kredi mağduru bulunmaktadır.

Kredi Kartı Ödemesinin Bir Gün Yapılmaması

Kredi kartı ödemesi bir gün gecikirse ne olur diye düşünenlerin başına bu olaydan dolayı bir aksilik gelmesi söz konusu değildir. Kredi kartının son ödeme tarihinin geçmesinden mütevellit kredi kartının kullanıma kapatılması söz konusu olacaktır. Kişinin borcunu ödediği tarihe kadar kredi kartı açılmaz. Kişinin, kullanıma kapalı olan kredi kartını açtırmak için borcunun asgari tutarını ödemesi gerekmektedir. Bu tutarın ödenmesinin hemen ardından kredi kartı kullanıma tekrar açılacaktır.

Kredi kartı ödemesi bir gün gecikirse ne olur diye düşünenler; kredinin kartının kullanıma kapatılması ve ödenen tarihe kadar olan sürede faiz uygulanması dışında bir yaptırımla karşılaşmazlar. Kısacası, kredi kartı ödemesi bir gün gecikirse ne olur diye merak edenler, borçlarından dolayı avukatlarla muhattap olmak zorunda kalmazlar veya bankaların kara listesine girmezler. Ancak, kredi kartı ödemesini ilk ay yapmayanlar, ikinci faturaya kadar olan dönemde kredi kartının asgari tutarını ödememeye devam etmeleri halinde büyük ihtimalle icralık olacaklardır. Ayrıca, bankaların kara listelerine girmeleri muhtemeldir.

Yorum Yapın