Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Avukatlık Olur?

kredi-karti-borcu-ne-zaman-avukatlik-olurr

Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Avukatlık Olur?

Kredi Kartı Borcunun Ne zaman Avukatlık Olacağını Kredibilgisi.net olarak anlatıyoruz. Kredi kartlarının hayatımıza girmesiyle birlikte hemen hemen herkes bu kartlardan yararlanmaktır. Kredi kartları kullanım kolaylığı sağlaması ve nakit ihtiyacını karşılaması bakımından oldukça kullanışlıdır. Bu nedenle bankalar yoğun olarak kredi kartı vermektedir. Kredi kartları bankaların en çok kazandıran işlemleri arasında yer almaktadır. Özellikle taksit seçeneği için kredi kartları tercih edilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Nedir

Nakit paraya en yakın olarak kullanılan kredi kartları belli dönemlerde aylık olarak ödenmek zorundadır. Bu ödemeler her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Bunun için özellikle gelirden fazla kredi kartı kullanılmamasına özen göstermek gerekir. Çünkü gelir gider dengesizliğinin olması halinde kişinin nakit sıkıntısı ortaya çıkacaktır. Böylece kredi kartı borçları ödenemeyerek ciddi sıkıntılara neden olacaktır.

Kredi Kartı Borcunun Avukatlık Olması

Kredi kartı borçlarının zamanında ödenmemesi halinde yasal takip süreci başlayacaktır. Kredi kartı ekstre borcunun tamamı veya asgari tutarın düzenli olarak ödenmesi gerekir. Kredi kartının son ödeme gününden on beş gün sonrasında kredi kartı kullanıma kapatılır. Asgari ödeme tutarı ödenene kadar kredi kartı kullanıma kapatılmaktadır.

90 gün boyunca kredi kartı borcunun ödenmemesi halinde de banka kartı tamamen iptal edecektir. Kartın iptal edilmesi durumundan sonra da ihtar verilerek kart borcunun ödenmesi istenir. Bu süreç sonunda kredi kartı borcunun avukatlık olması işe kaçınılmaz olacaktır. Yasal takip süreci bu süreç sonunda başlamaktadır.

Bir Cevap Yazın