Kredi Çekebilmek İçin En Az Kaç Aylık Sigortalı Olunmalı?

Kredi Çekebilmek İçin En Az Kaç Aylık Sigortalı Olunmalı?

kredi-cekebilmek-icin-en-az-kac-aylik-sigortali-olunmali

Kredibilgisi.net , Kredi Çekebilmek İçin En Az Kaç Aylık Sigortalı Olunması gerektiğini açıklıyor. İnsanlar her zaman için nakit paraya ihtiyaç duyarlar. Konut alımlarında, araç alımlarında, eğitim masraflarında ve her türlü ihtiyaçta insanların ilk başvurduğu nakit para bulma noktası ise bankalar olmaktadır. Kredi çekerek insanlar tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fakat kredi çekmek için de belli başlı kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bankalar herkes için kredi vermediği gibi kredi vereceği kişileri de en ince detaylarına kadar araştırmaktadır.

Sigortasız Kişiler Kredi Alabilir mi?

Bankaların kredi vermede araştırdığı ilk konu ise sigorta primlerinin tam olarak yatırılıp yatırılmadığıdır. Sigorta primlerinin tam olarak ödenmesi demek sizlerin düzenli bir işte çalışması ve kredi borcunu da düzenli bir şekilde ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Bu yüzden dolayı da kredi taleplerinde kesinlikle sigortalı olmanız gerekmektedir. Ancak kredi çekebilmek için sigortalı olmanın belli bir süresi bulunmaktadır. Yani 1 aylık SGK primleri ödenen bir kişi asla kredi çekemez. Peki, kredi çekebilmek için en az kaç aylık sigortalı olunmalı?

Kredi çekebilmek için sigorta primlerinin düzenli ve uzun süreli yatmasının yanı sıra sigorta primlerinin yüksek ödenmesi de çok önemlidir. Yüksek ödenen sigorta primleri aynı zamanda alınacak olan kredi limitlerinin de daha fazla olması anlamına gelecektir. Bankalar aylık ödenen sigorta primlerini araştırmakta ve bu şekilde kredi limitlerini belirlemektedir. Çünkü sigorta primleri ne kadar yüksekten yatarsa kişilerin aylık kazançları da o denli yüksek olmaktadır.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekmek İçin Sigorta Süreleri

Bankalardan hem ihtiyaç hem de konut ve taşıt kredisi çekebilmek için en az 6 aylık ve 1 senelik sigorta primlerinin kesinlikle eksiksiz olarak ödenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bankalarda hiçbir şekilde kredi çıkmayacaktır. Sigortasız olan kişiler bankalardan tabi ki kredi alabilirler fakat bunun için taşınmaz mallarını teminat olarak göstermelidirler. Aksi durumlarda bankalar gerekli şartları sağlayamayan kimseye kredi vermeyecektir.

Kredi kullanımlarında dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise kredilerin ödenme süreçleri olacaktır. Aldığınız kredileri en düzgün şekilde ödemek için aylık kredi ödemelerinizin kazancının yarısına denk gelmesine özen göstermeniz gerekmektedir.

Daha önce yayınladığımız Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızda Kredi Notu az olan kişilere kredi veren bankalar konusundan bahsettik. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın