Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?

kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor? tüm detaylar sayfamızda yer alıyor. Finansman olarak bankaların kullanılması durumuna sıklıkla denk gelebilirsiniz. Elinizde anlık olarak olmayan bir paranın bankadan belli bir vade ve faiz oranı karşılığında alınmasına kredi çekmek olarak isim verilir. Kredi çekmek yani bankadan borç almak için bir takım şartların yerine gelmesi gerekir. Şartların temelde yerine getirilmesinin zorunlu olmasının nedeni bankanın size verdiği parayı alıp alamayacağını görmek istemesidir. Riskin fazla olduğu durumlarda banka size kredi vermeyerek parasını garanti altına almış olur. Bunun için bankalar en başta kredi notunuza ve ödeme gücünüzü ortaya koyan belgelere bakacaktır.

Sigortalı Çalışan Olmak

Sigortalı bir çalışan olmak sizin düzenli bir gelir sahibi olduğunuzu anlamak adına son derece önemli bir belgedir. Bu sayede banka sizin ödemelerde sorun yaşama şansınızın az olduğunu düşünür. Bu bilginin güven vermesi için ise kredi başvurusunda bulunan kişinin en az 3 aydır sigortalı çalışan olması istenir. Sigortalı çalışan olma sürenizin fazla olması kredi almanızın kolaylaşması anlamına da gelir. Çünkü riskiniz daha az olacaktır.

Gelir Durumu

Sigortalı çalışan olmanıza ek olarak gelir olarak sunulan evraklarınızın fazla olması da yine kredi almanızda etmen sayılır. En büyük kolaylık ise kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Bu sayede banka sizinle ticari anlamda iş yapmak adına harekete geçeceğinden dolayı yüksek tutmak adına çaba göstermelisiniz.

Ayrıca Bknz: Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Yorum Yapın