Kredi Borcu Bitmeden Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi Borcu Bitmeden Kredi Çekebilir Miyim?

kredi-borcu-bitmeden-kredi-cekebilir-miyim

Kredibilgisi.net olarak Kredi borcu devam ederken yeni bir kredi çekilebilir mi? sorusunu açıklığa kavuşturuyoruz. Bankalar para satmak isterler. Eğer karşılarında borcunu faizi ile birlikte düzenli olarak ödeyebilecek konumda bir müşteri bulurlarsa seve seve o krediyi vereceklerdir. İsterseniz 2. isterseniz 3. kredi başvurunuz olsun hiç önemli değil. Kredi borcu bitmeden kredi çekebilir miyim sorusunun cevabını kendiniz için arıyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Bu hususları bilip gerekli şartlarları sağlarsanız size kredi vermeyecek bir banka olmaz.

Kredi Borcum Varken Nasıl İkinci Krediyi Çekebilirim?

Şuan ödemekte olduğunuz kredinin aylık borcu ile yeni almak istediğiniz kredinin aylık borçlarını toplayınız. Farz edelim ki sizin şu an ki aylık ödemeniz 400 TL. ve yeni kredi başvurunuzdaki aylık ödeme 500 TL. olacak. Bu ikisini topladığımızda elde ettiğimiz tutarın iki katı maaş bordrosu göstermeniz durumunda istediğiniz krediyi rahatça alabilirsiniz. Örneğimiz için maaşınızın en az, 400 TL. + 500 TL. = 900 TL. ve bunun iki katı 1.800 TL. olması beklenir. Tabi ki tek dikkate aldıkları maaşınızın miktarı değildir. Şuan süregelen kredi borcunuzun ödemelerine bakarlar ve düzenli bir ödemenizin olmasını beklerler. Düzensiz ödeme yapan bir müşterinin kredi notu otomatikman düşecektir. Bankaların hepsi dahil olmak üzere kredi başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır.

Tüm Bankaların Kredi Başvuru Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayın.

Hangi Krediler İkinci Kredi Başvurusunda Kolaylık Sağlar?

Bankalardan konut ve taşıt kredisi almak her zaman için bireysel ve ticari kredi almaktan çok daha kolaydır. Kredi borcu bitmeden kredi çekebilir miyim sorusuna cevap arıyorsanız bu ufak bir tüyo olabilir. Sizlerin satın almakta olduğunuz konut veya taşıt bankanın teminatı altındadır. Ödemelerinizi gerçekleştiremiyorsanız satın almaya çalıştığınız taşınmazı yani gayrimenkulü istediği an satıp verdiği parayı faizi ile birlikte karşılayabilme imkanına sahiptir.

Ancak bireysel ihtiyaç kredisi veya konut kredisi söz konusu olduğunda durum biraz daha değişir. Bu kredileri vermekte bankalar sizi epey zorlarlar. Çünkü ellerinde bir garanti yoktur. Ticari kuruluş batmış olabilir, sizin maaş bordronuz varken bir anda işten ayrılabilir ya da çıkartılabilirsiniz. Bu durumda size kefil olan ile iletişime geçmesi gerekecektir ve bu da banka oldukça uğraştırıcı bir süreçtir. Ayrıca size kefil olan insanı bulamama ihtimalinin yanı sıra bulduğu halde borcunuzu ondan da temin edememe gibi bir riski vardır.

Daha önce yayınladığımız Kredi Puanım 0 Nasıl Kredi Alabilirim? başlıklı yazımızda Kredi Puanları ile alakalı bilgiler verdik. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın