Kredi Almak İçin Kaç Ay Çalışmalı?

Kredi Almak İçin Kaç Ay Çalışmalı?

Kredibilgisi.net olarak kredi almak için kaç ay çalışmalı sorusuna sizler için cevap verdik. Bu makalede kaç ay çalıştıktan sonra kredi çekebileceğiniz konusunda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Kredi Almak İçin Nerelere Başvurulur?

Bu makalede banka aracılığı ile kredi alabilmek için kaç ay çalışmalı sorusu hakkında detaylı bilgi verilecek. Günlük hayatta bir çok alanda acil paraya ihtiyaç duyulabilir, zor durumda kalınabilir. Böyle durumlarda ilk akla gelen bankalardır ve bankalar aracılığı ile bu probleme çözüm bulunur.

Bankalar belli şartlar öne sunarak müşterilerine bu parayı temin eder ve onlara zor zamanlarında gereken yardımcı yapar. Bankalar diğer para bulma yöntemlerine göre daha riskli olabiliyor. Başka kişilerden para alınınca başka bir zaman sorun olmadan ödenebilir ancak bankalardan para alabilmek için bir çok şart gerekmektedir. Bir çok evrak gerekir ve bankanın kredi verebilmesi için kefil de gerekmektedir.

Kredi Almada Yaş Sınırı Var mıdır? Öğrenmek İçin Tıklayınız.

Kredi Almak İçin Kaç Ay Çalışmak Gerekir?

Her bankanın kendine göre bazı prensipleri vardır ancak her banka az çok belli şartlarda kredi verir. Bunun için bir çok kriteri bulunmaktadır. Bu kriterlerden birisi kredi notunuzdur. İlk olarak kredi notu yüksek mi düşük mü ona bakılır ve banka müşterisi hakkında bir ön fikir edinilir. Sonrasında bakılan diğer kriter, olmazsa olmaz olan SGK olmasıdır. Bu ise sizin bir işte çalışıp çalışmadığınızı simgeler. Düzenli bir işiniz varsa, banka sizin düzenli ödeme yapacağınızı düşünür ve kredi vermek için bu aşama da olumlu olarak atlatılmış olur. Kaç ay SGK yattığı çok önemlidir.

Daha yeni işe başlayan kişilere bankalar tarafından kredi verilmemektedir, meslekte belli bir süre çalışması istenmektedir. İş yerinde çalışması gereken belli bir süre bulunmaktadır. Kredi alabilmek için kaç ay çalışmalı dendiğinde kişinin güven verebilmesi için en azından 4 ve 6 ay arasında prim yatmış olması gerekmektedir. Düzenli olarak sigortanın yatıp yatmadığına bakılır. Kredi verilirken SGK şartına ek olarak, kişinin sigortasının ne kadar yatırıldığına da bakılır. Az miktarda, sadece asgari ücret düzeyinde yatıyorsa, kişinin çekebileceği kredi miktarı da düşük olacaktır. Ancak sigorta daha çok yatarsa verilecek kredi de o kadar çok olacaktır. 1600 TL maaş yatan bir kişiye yaklaşık olarak 15000 civarı kredi verebilecektir.

Bir Cevap Yazın