Kredi Alabilmek İçin Yaş Sınırı Kaç?

Bankalara kredi almak için başvuran kişilerin yaşları, bankalar için ciddi önem taşımaktadır. Belirli bir yaşın altındaki kişilere kredi verilmez. Aynı zamanda, belirli bir yaşın üstündeki insanlara da kredi verilmemektedir. Bunun sebebi, bankaların, ödemesini yapabilecek kişilere kredi vermeye özen göstermesidir.

Kredi Almak İsteyenlerin Minimum Kaç Yaşında Olması Gerekmektedir?

Herhangi bir bankadan kendi adına kredi almak isteyen kişinin en az 18 yaşında olması gerekir. Fakat, 18 yaşına gelen herkesin, bankalardan rahat rahat kredi alması mümkün değildir. Bankalar, genellikle, 18 yaşını doldurmuş kişilerin kredi başvurularını ciddiye almaktadırlar. Kısacası, bir banka tarafından kredi başvurusunun değerlendirilmesini isteyen kişilerin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. 18 yaşını yeni bitiren ve kredi almak için başvuran kişilerin çoğunun kredi başvurusu olumlu sonuçlanmaz.

Bir bankanın kredi başvurusunu olumlu değerlendirmek için dikkat ettiği kriterlerin başında kişinin gelir durumu gelmektedir. 18 yaşındaki insanların günümüz şartlarında kendilerine ait bir gelirlerinin olması pek mümkün değildir. 18 yaşını yeni doldurmuş bir insanın eğitim hayatının devam ettiği düşünüldüğünde kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması pek mümkün gözükmemektedir. Buna ek olarak, bazı bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerin askerlik görevlerini yapmış olmasına dikkat ederler. Ancak, bazı bankalar, üniversite öğrencilerine, harcamalarını karşılamaları için kredi vermektedir. Üniversite öğrencilerinin bir yandan çalıştığı durumlarda bankaların bu tip kredileri onaylaması mümkün olmaktadır.

Bir Cevap Yazın