Kredi Alamıyorum Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?

Kredi Alamıyorum Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?

kredi-alamiyorum-borclarimi-nasil-kapatabilirim

Kredibilgisi.net olarak çok hassas olan bu konuda değerli bilgiler paylaşıyoruz. Krediler bankalardan çekilirken iyidir ama iş ödemeye gelince çok zor zamanlar yaşanabiliyor. Başta ödeyebileceğimizi düşündüğümüz borçlar hayatımızdaki bir anlık değişimler ile imkansız hale gelebiliyor. Bu durumda insanlar bunalıma girip kendini köşeye sıkışmış gibi hissederler. Merak etmeyin, kredi alamıyorum borçlarımı nasıl kapatabilirim telaşınıza yardımcı olabilecek, sizlere yol gösterebilecek birkaç çözüm yolunu sizlere anlatacağız. Bu alternatiflerden hangisinin size uygun olacağını belirlemek ise size düşüyor.

Borçlarım Var Kredi Alamıyorum, Ne Yapabilirim?

İlk önce hali hazırda süre gelen kredi borcunuzu banka ile birlikte görüşerek yapılandırmaya alabilirsiniz. Bankanızın size sunacağı yeni ödeme planları size uyuyorsa hemen kabul edebilirsiniz. Diğer bir kötü durum ise bu şekilde de çözüm sağlayamamaktır. Sorun değil, zaten bu işlemi bankadan ikinci bir kredi çekebilmeniz için önermedik. Borcunuzu yapılandırmış olsanız bile ikinci krediyi hiçbir bankadan alamayacaktınız. Bankanın sunduğu yeni yapılandırma planının size uygun olması sadece başka yerden para arayışınızı ve onun için geri ödemenizi rahatlatacaktı. Kredi alamıyorum borçlarımı nasıl kapatabilirim arayışlarınızda size borç veren sadece bankalar değildir.

Bankaların dışında da size para temin edip faizi ile birlikte geri alan kuruluşlar veya şahıslar var. Böyle bir arayışı internet ortamından gerçekleştirmenizi pek tavsiye etmeyiz. Dolandırıcı, faiz oranları fazlasıyla yüksek olan veya en ufak aksatılan ödemelerde kendinizi çok büyük tehlikeye atacağınız seçenekler içerisine girmiş olabilirsiniz. Bu fazlasıyla riskli bir çözüm olur. Çevrenizde sizlerden önce banka harici bir yerden para temin etmiş insanlar ile tanışma ya da var olanları soruşturarak bulma şeklinde bir çözüm yolu daha güvenilir olacaktır. Başka bir insanın tecrübesi ve referansı ile başvuruda bulunmak işlerinizin çok daha güvenli bir şekilde ilerlemesine zemin hazırlayacaktır.

Banka Harici Temin Edebileceğim Kredi Faiz Oranları Nedir?

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri İçin Tıklayın.

Kredi Kayıt Bürosu’nda (KKB) kara listeye girdiyseniz hiçbir bankadan kredi temine demezsiniz. Kredi puanınız fazlasıyla düşük bir durumdadır. Ve size kredi sağlayan banka harici yerler de bunu bilmektedir. Zaten kara listeye düşmeseydiniz bankadan kredinizi çekebilirdiniz. Diğer yerden temin edeceğiniz paranın faiz oranlarının banka faiz oranlarından çok daha yüksek olduğunu bilmeniz de fayda var. Kredi alamıyorum borçlarımı nasıl kapatabilirim diye düşündüğünüzde çıkmazda olmadığınızı ve birçok alternatifinizin hala mevcut olduğunu asla unutmayın.

Daha önce yayınladığımız Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar başlıklı yazımızda kredi çekerek borç kapatma konusunda geniş bilgiler verdik. İncelemenizi öneririz.

1 Yorum Yapılmış “Kredi Alamıyorum Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?”
  1. muhittin

Bir Cevap Yazın