Kredi Alamıyorum Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?

Günümüzde ihtiyaçlar değiştiğinden dolayı, bu ihtiyaçları karşılayacak nakit birikimine ihtiyaç duymaktayız. Bu birikim çoğu zaman elimizin altında olmadığı için kredi çekerek bu açığı ve ihtiyacı kapatıyoruz. Bankalar kişiye özel kredi notlarına bakarak kişinin bankacılık sicili temiz ise istediği krediyi belirli kriterlere uyması halinde çıkarmakta ve kredi başvurusuna onay vermektedir.

Siz de eğer ihtiyaçlarınız doğrultusunda kredi çekmek isterseniz, dilediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz kredi başvursun da bulunabilirsiniz. Bu kapsamda özellikle bankaların kredi imkanı sunarak çeşitli ihtiyaçlarımız başlamanıza yardımcı olmaktadır.

Bankaya Olan Borcunuzu Kredi Çekerek Kapatabilirsiniz

Bankaya olan borcunuz var ve yeni bir toplu paraya ihtiyacınız varsa, öncelikle aynı bankadan kredi çekerken mevcut borcunuzu yani kredinizi ödemeniz gerekiyor. Bunun için kredi çekerken olan borcunuzu çekecek tutarı da size kredi çektirerek olan borcunuz banka tarafından sıfırlandırılır.

Sizde ihtiyacınız olan bu tutara kredi çekerek gidermek isterseniz bankalardan kredi talebinde bulunarak bu ihtiyaçlarınızı gidebilirsiniz. Günümüzde kredi çekmek için bazı kriterlere kişinin uyuyor olması gerekmektedir. Eğer daha önce bankalara sicil kaydınız uygun değilse çekeceğiniz kredi başvurusu banka tarafından onaylanmayabilir.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri İçin Tıklayın.

Farklı Bankadan Kredi Çekerek Diğer Bankaya Olan Borcu Kapatabilirsiniz

Aynı bankadan ya da farklı bir bankadan kredi çekmek için başvuru yaparsanız, mevcut kredi borcunu kapatmak ve bunu sıfırlamanız gerekmektedir. Başka bankadan kredi çekerek olan borçlarınızı kapatmanız mümkündür. Kredi alamıyor ve yeni bir krediye ihtiyaç duyuyorsanız öncelikle borçlarınızdan kurtulmanız gerekiyor.

Bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta borcunuzu kapatacağınız toplu nakit para sahip olmak için yeni bir kredi başvurusunda bulunmanızdır. Bankadan kredi çekmek için başvuru yaptığınız daha önceki borcunu sıfırlanacak ve daha sonra yeni kredi üzerinden hesaplama yapılarak alabilirsiniz.

Kredi Kayıt Bürosu’nda (KKB) kara listeye girdiyseniz hiçbir bankadan kredi temine demezsiniz. Kredi puanınız fazlasıyla düşük bir durumdadır. Ve size kredi sağlayan banka harici yerler de bunu bilmektedir. Zaten kara listeye düşmeseydiniz bankadan kredinizi çekebilirdiniz. Diğer yerden temin edeceğiniz paranın faiz oranlarının banka faiz oranlarından çok daha yüksek olduğunu bilmeniz de fayda var. Kredi alamıyorum borçlarımı nasıl kapatabilirim diye düşündüğünüzde çıkmazda olmadığınızı ve birçok alternatifinizin hala mevcut olduğunu asla unutmayın.

Kredi Çekemiyorsanız, Senetle Para Alabilir Ve Borcunuzu Kapatabilirsiniz

Mevcut borcunuzu kapatmadan yeni bir kredi almanız mümkün değildir. Kredi alamıyor ve bu nedenle de borçlarınızı kapatamıyorsanız, bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri banka ile olan sicil geçmişinizin temiz kalmasını sağlayacak adımlar atmaktır. Kredi alamadığımızda banka dışında para veren ve bunu senet karşılığında yapan birçok yer bulunuyor. Sizde borcunuzu kapatamaya yardımcı olacak ve kredi alamadığınız bu gibi durumlarda senetle para alabilir ve bankaya olan borcunuz kapatabilirsiniz.

Günümüzde birçok kişiye kredi alamadığından dolayı bu gibi senetle para veren kurumları tercih ediyor. Kredi ödemesi yaparak siz de bankaya olan borcunu kapatabilirsiniz. Sizde bankaların sunmuş olduğu çeşitli kredi imkanlarından birini tercih ederek başvuruda bulunabilir ve istediğiniz tutarı takip ederek bankadan kredi çekebilirsiniz. Bankaların sunmuş oldukları kredi oranları belirli dönemlerde değişmekte olup siz de bu oranları takip ederek en ideal ve uygun kredi oranlarında başvuru yaparak kredi çekebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. selam; karamanda yasiyurum cifciyim banka ve sahis borclarim var bunlari odeyecem ama bir turlu para bulamadim bankalardan kredi cekeyim dedim ama olmadi kart burcum vardi gec yatirdim ordan kara liste yedik ikincisi senet vardi kisiye kac deha rica ettim bankaya vermediye vermisler ordanda bir kara liste yedik yani butun bankalar yuzume kapandi ne yapacagimi sasirdim bana yardimci olun ne yapmam gerekiyur selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu