Konut kredisinde sevindiren haber: Faiz düştü, ödeme seçenekleri iyileşti!

Konut kredisinde sevindiren haber: Faiz düştü, ödeme seçenekleri iyileşti!

Konut kredileri için gelen yeni haberle tüketiciler rahat bir nefes alma imkanı buldu. Yapılan açıklamaya göre İş Bankası konut kredileri için faizleri düşürecek. Ek olarak bu krediyi kullanan müşterilerine 2-3 ayda ödeme imkanı sunacak. İşte diğer ayrıntılar…

Konut kredisinde yeni faiz oranları

İş Bankası konut kredi faiz oranlarını düşürdü. Buna göre konut kredilerinde yeni faiz oranı 0.87 oldu. Bunun yanında konut kredisinden faydalanacak müşterilerine 120 ay vade seçeneği sunuyor. Kredi çekecek kişi de kendi durumuna uygun olan vade seçeneklerini belirleyebiliyor.

Borcunuzu 2-3 ayda bir ödeyin

Bankanın diğer bir sevindirici haberi ise kredi alan vatandaşların 2-3 ayda bir ödeme yapması yönünde oldu. Yani kredinizi alıyorsunuz ve parasal durumunuza uygun olacak şekilde 2 veya 3 ayda bir borç ödemesi yapıyorsunuz.

Diğer fırsat seçenekleri

Ödemeler konusunda vatandaşlara sunulan diğer seçenekler ise, faizin belirli bir bölümünü katkı payı şeklinde ödeyip indirimli faiz oranları ile ev kredisi alabilirsiniz. Ayrıca her taksitte aynı tutarda anapara ödemesi ile toplamda ödenecek faizin düşmesini sağlayabilirsiniz. Düşük taksit tutarları ile başlayan ev kredisi seçeneğini kullanabilir veya tam tersi yüksek tutarda ödemelerle başlayıp azalan taksit seçeneğini seçebilirsiniz. Son olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi belirli aylarda toplu ödemeler yapabileceğiniz 5 farklı seçenek bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı