Kefille Kredi Veren Bankalar 2018

Kefille Kredi Veren Bankalar 2018

kefille-kredi-veren-bankalar

Kredi meseleleri açıldığında sürekli bahsini duyuyorsunuzdur bu kefil kelimesini. İyi güzel anlatıyorsunuz da nedir bu kefil? Ne anlama gelir? Kefille kredi veren bankalar hakkında konuşurken ne demek istiyorsunuz? Aklınızdaki bu soru işaretlerinin cevaplarını tam da şimdi Kredibilgisi.net ‘de bulacaksınız. bulacaksınız. Kefil olmak aslında bankaya nasıl bir güven verdiğinizin göstergesidir. Bu yüzden bir bankaya size kefil olacak biriyle gelmeniz bankanın size olan güvenini sağlayacaktır.

Kefil olmanın türlü türlü şartları varken biz öncelikle kefil olmanın anlamını size açıklamak istedik. Eğer birine kefil olmuşsanız şartları bilmeniz gerekir. Hatta bunu olmadan önce bilmeniz gerekir. Kefil olmak demek ben ona kefil olduysam ve o borcunu ödemezse borcunu ben ödeyebilirim demektir.

Kefil Olmak İçin Neler Yapılır?

Aslında bu kısa bir belge doldurma seremonisinden sonra mümkündür. Size şartların ve kefil olduktan sonra karşılaşacağınız durumların bulunduğu kâğıtlar verilir. Altına kefille kredi veren bankalardan herhangi birinin şartlarını kabul ettiğinizi gösterir. En az kredi çeken kişi kadar yük altına girmiş bulunacaksınız.

Ancak kefil olduğunuz kişiye zaten güveniyorsanız ve onun için paranızı emanet verebileceğinizi kabul ediyorsanız bu durum sizin için mümkündür. Bankayla herhangi bir sıkıntı yaşamanız için hiçbir sebep yok demektir. Aldığınız kefaletin de krediye göre değiştiğini bilmeniz gerekir. Çünkü banka bunu kendini riske atmamak için bir güvence olarak kabul etmektedir.

Kefil İşlemleri

Kefil olmayı kabul ettiniz ancak bunun hangi şartlarda olduğunu biliyor musunuz? Öncelikle bunun için sizin ve kefil olacağınız kişinin kredi notlarınızı öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü eğer kefil olarak bankaya getireceğiniz kişinin kredi notu sizden daha düşükse kefille kredi veren bankalar o kişiyi kefil olarak kabul etmemektedir. Çünkü kredi notunuz kredi borçlarınızı vaktinde ödeyip ödememenizle ilgili bir durumdur biraz da. Bu yüzden banka kefil olarak göstermek istediğiniz kişinin borç ödeme kapasitesini bilmek zorundadır. Dolayısıyla aslında krediyi sizin adınıza kefilinize vermiş gibi oluyor. Krediyi siz alıyor olsanız da borç yükü ödeyemediği takdirde size yükleniyor. Bu gibi durumlarda kesinlikle araştırma yapmadan herhangi birine kefil olmamanızı tavsiye ediyoruz.

Daha önce yazdığımız Kefilsiz Kredi Başvurusu başlıklı yazımızda Kefilsiz kredi başvuru ile alakalı geniş kapsamlı bilgiler yer almaktadır. İncelemenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın