Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2018

Kredibilgisi.net olarak Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar sorusunu cevaplıyoruz. Daha önce kredi alıp da ödemeler konusunda sıkıntı yaşamış olan kişiler, eğer takip başlayıncaya kadar ödemelerini dengeleyemezler ise kara listeye alınır. 5 yıl boyunca kara listede kalan müşteri, banka kredileri konusundan daha sıkıntılı bir süreç yaşar. Kara listeye girdikten sonra pek çok banka kendilerine kredi vermek konusunda son derece isteksiz davranır.

Ancak yine de durum o kadar da karanlık değildir. Sonuçta yine de borçlarını ödemek için yeni planlar yapabilmenin çaresi bulunabilir. Bu çare, kara listedekilere kredi veren bankalar olabilir. Sayıları çok fazla olmasa da kara listedekilere de kredi veren bankalar vardır. Üstelik bu bankalardan sadece bireysel müşteriler değil aynı zamanda tüccar, esnaf ya da şirketler de faydalanabiliyor.

Kara Liste Affı

Geçtiğimiz günlerde çıkarılan af ile son üç ay düzenli olarak kredi kartı ya da kredi ödemelerini yapan kişiler kara listeden çıkarıldı. Çıkarılan bu kanun ile bankalar, kara listedekilere kredi vermek üzere bazı düzenlemeler yaparak, kredi kullandırma işlemini kolaylaştırmışlardır.

Kara listede olduğu için kredi kullanamayan kişi ya da kurumlar, böylece daha kolay kredi kullanabilir hale getirilmiştir. Böylece kara listeye girmiş yani kredi anlamında yaşanabilecek en kötü pozisyona düşmüş olan hesap sahipleri, bu sıkıntılarından kurtulmuş olacaklardır.

Kara listede olduğu için kredi bir yana kredi kartı bile alamayan hatta ek hesaptan bile para çekemeyen kişilerin bu durumları son bulacak ve artık özellikle son üç aydır düzenli ödemeler yapmaları halinde daha kolay kredi alabilir bir duruma geleceklerdir.

Bilgi: Kredi Notu kategorimizde kredi notları ile alakalı pek çok bilgi bulabilir ve kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kara Listeden Çıkmanın Yolları

Merkez Bankası tarafından tutulan kara liste, ülkedeki bankaların tüm kredi bilgilerini bulabileceği güvenli bir ortamda bulunmaktadır. Burada bulunan kara listeden çıkmak için ilk yapılması gereken tüm borçların ödenmesidir. Borçlar ödendikten sonra geçecek olan 5 yıllık süreçte de sakin ve sabırlı bir şekilde sürenin dolmasını beklemek gerekir. Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar ne yazık ki mevcut değildir.

Zaman zaman bazı bankalar, şahsen tanıdıkları kişiler için kredi puanlarını biraz esnetebilmekte ve kara listede olduğu halde bazı kişilere kredi de kullandırabilmektedir.

Daha önce yayınladığımız Kredi Notu Aramayan Bankalar başlıklı yazımızda bankalar ve kredi notu ilişkisini geniş bir şekilde anlattık. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

1 Yorum Yapılmış
  1. Serhat 25 Ekim 2017