İş Bankası Temassız Özelliği Açma ve Kapatma

Bu yazıda İş Bankası temassız özelliği kapatma ve iş bankası temassız özelliği açma hakkında bilgi verilecektir. Ayrıca temassız kart özelliği nedir ve iş bankası hakkında da kısaca bilgi yer alacaktır.

İş bankası 1924 yılında Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün önerisiyle kurulmuş bir bankadır. Ayrıca cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası özelliğine de sahiptir. Türkiye iş bankasının genel merkezi İstanbul’dadır ve bankanın CEO’su da Adnan Bali’dir. Adnan Bali 2011 yılından beri bu görevde bulunmaktadır. İş bankasının ilk genel müdürü Celal Bayar’dır. Banka 2 şube ve 37 çalışanla hizmete başlamıştır ve sermayesi yaklaşık olarak 1 milyon liraydı.

İş Bankası Temassız Kart Özelliği Nedir?

  • Temassız kartın birçok özelliği vardır. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir;
  • Zamandan tasarruf sağlar.
  • Alışverişlerinizde şifre için beklemenize gerek kalmaz.
  • 1 saniyede ödemenizi yapabilirsiniz.
  • Belli bir limiti olması nedeniyle güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Bu özellikler sayesinde hızlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

iş bankası temassız kapatma

İş Bankası Temassız Kart Özelliğini Kapatma

İş bankası temassız özelliği kapatmak için ilk olarak yapılacak işlerden biri yine şubeye gitmektir. Şubede bu özelliği kapatmak istediğinizi söyleyerek bu özelliği kapatabilirsiniz. İkinci olarak iş bankasının müşteri hizmetlerini arayarak temassız özelliği kapatmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.. Son olarak iş bankasının internet şubesinden kartınızın temassız ödeme özelliğini kapatabilirsiniz. Bu üç yoldan istediğiniz ile temassız özelliği kapatabilirsiniz.

Temassız Kart Özelliğini Açma

Temassız kart özeliğini açmak için birkaç yol vardır. Bu yolları sıralamadan önce birkaç bilgi vermek gerekmektedir. İş bankasına ait her kartta temassız ödeme özelliği olmayabilir. Bu yüzden ilk olarak temassız özelliğe sahip bir karta ihtiyacınız vardır. Temassız bir karta sahip olmak için yapacağınız ilk şeylerden bankaya gitmektir. Bankaya giderek temassız kart istediğinizi söyleyerek bu karta sahip olabilirsiniz. İkinci bir yolda internet şubesinden başvuru yapmaktır. En son yapabileceğiniz şey ise bankayı arayıp temassız kart istediğinizi söylemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu