İş Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Verme ve İptal Etme

İş bankası otomatik ödeme talimatı sistemini kullanan müşterilerin iş bankası üzerinden kullandığı ürünlerin zamanında ödeme yapılması tamamen müşterinin bankaya güvenilir olması ile etkileşimli. Bu konuda düzgün ödeme yapmaya önem veren insanlarında oldukça çok olduğu biliniyor.

Özellikle kredi kartı sahipleri sürekli hesap işletim ücreti ödemesinden kurtulmak için yaptıkları otomatik ödeme talimatı üzerinden birden fazla çeşit bulunmaktadır. Müşteriler tamamen ihtiyaçları amacı ile otomatik ödeme talimatı oluşturarak ödemenin tam zamanında düzenli bir şekilde yapılmasını sağlayarak kredi notunu da daima zirvede tutmaya çalışıyorlar.

Otomatik yapılabilecek ödemeler;

  • Elektrik, su, internet, cep telefonu, telekomünikasyon, doğalgaz faturası
  • Kredi Ödemeleri

Gibi birçok ödemeyi otomatik ödeme talimatı ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda otomatik ödeme talimatı ile birçok banka sizlere bazı kampanyalar sunmaktadır. Bunları da mobil uygulamalardan takip edebilirsiniz.

İş Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Verme

İş bankasından bulunan hesabınızdan veya kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vermek için internet şubesi ya da İşcep uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu platformlara girdikten sonra Ödemeler -> Fatura menüsüne girdiğinizde otomatik ödeme talimatı verme kısmını göreceksiniz. Buradan dilediğiniz faturanız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca İş Bankası şubelerinden ve müşteri hizmetlerinden destek alarak da ödeme talimatlarınızı otomatiğe alabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz ulaşmak için Ödemeler > Fatura  > Talimat Değişiklikleri kısmında görebilirsiniz.

İş Bankası Otomatik Ödeme Talimatı İptal Etme

İş bankası otomatik ödeme talimatı iptal etmek için yine internet şubesi veya işcep uygulamasına girilir. Ödemeler > Fatura  > Talimat Değişiklikleri bölümüne girerek burada talimat verdiğiniz faturalarınızı görebiliyorsunuz. İptal etmek istediğiniz faturayı seçip onaylayarak otomatik ödeme iptali yapmış olacaksınız.

İş bankası otomatik ödeme talimatı iptali için kullanabileceğiniz diğer yöntemler ise şubelere uğramak ve iş bankası müşteri hizmetlerinden destek almak olabilir. Bu şekilde de otomatik ödeme talimatlarınızı kolaylıkla iptal edebiliyorsunuz.

4 Yorum

  1. Fatura iptali diye bir bölüm yok. Kablo TV otomatik fatura ödemelerini iptal etmek istiyoruz, fakat görünmüyor. İş Bankası gibi kurumsal firmalar böyleyse, başka yerler nasıldır Allah bilir.

  2. Fatura talimat iptali diye bir menü yok arkadaşlar. Ben otomatik ödeme talimatı verdim ama geri iptal edemiyorum. Fatura talimat iptali yok. Düzeltilmesini bekliyorum.

    1. 0850 724 0724 numaralı İş bankası telefon şubesinden müşteri temsilcisiyle bu konuyu görüşebilirsiniz. Verilen bir otomatik ödeme talimatı iptal edilebilir, mutlaka yardımcı olacaklardır.

      1. Rafet bey doğru söylüyor. İşcepte fatura talimatını düzeltme veya iptal diye bir seçenek yok. İnternet bankacılığını hızlı işlem yapabilmek için kullanıyoruz. 0850 7240724 nolu telefondan işlemi yaptırın demekle olmuyor. Bankanıza olan sempatimiz azalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu