İş Bankası IBAN Sorgulama

iş bankası iban sorgulama

İş bankası iban sorgulama hesaplama ile alakalı detaylı bilgileri bu sayfamızdan bulabilirsiniz. Iban numarasını bilmeyip öğrenmek isteyen İş Bankası müşterileri için iban sorgulama işlemi internet üzerinden son derece pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bununla beraber şube telefon bankacılığı mobil hizmetleri aracılığıyla da hizmet sunmaktadırlar.

İş Bankası IBAN Öğrenme

İş Bankasına bağlı iban numaranızı öğrenmek için öncelikli olarak İş Bankası telefon bankacılığı ve müşteri hizmetleri servisinden yararlanabilirsiniz. Çok daha kısa bir zamanda öğrenmek istiyorsanız ve hesap numaranızı biliyorsanız mobil hizmetlerden yardım alarak İş Bankası hesabınızın iban numarasını öğrenebilirsiniz.

Telefon bankacılığı hizmeti ile iban numaranızı öğrenmek için 0850 724 0724 numaralı İş bankası müşteri hizmetleri hattını arayıp sesli yanıt sistemi vasıtasıyla iban numarası öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil bankacılık hizmetini kullanıyorsanız cihazınız üzerinden mobil bankacılık hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınız bölümüne gelerek hesap bilgileriniz arasından iban numaranıza ulaşabilirsiniz. Tüm bu yöntemlerin dışında pek tabii en yakın İş Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisinden iban numaranızı öğrenmeyi talep edebilirsiniz.

Ayrıca bknz: İş bankası hesap numarası öğrenme

İş Bankası IBAN Sorgulama Sayfası

İnternet bankacılığı üzerinden IBAN sorgulama işlemi için www.isbank.com.tr adresine giriş yaparak iban sorgulama sekmesi aracılığıyla sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra havale ve EFT gibi işlemlerinizi problemsiz bir biçimde halletmenize olanak tanıyan bu hesap numarası aracılığıyla uluslararası seviyede hesap numaranız tanınmış olacaktır. İş Bankası müşterileri iban numarasını arzu ettiği bu adımlardan birisini izleyerek öğrenebilirler.

Iban Numarası Ne İçin Kullanılır?

Türkçeye “Uluslar arası Banka Hesap Numarası” olarak çevrilen International Bank Account Number ibaresi yani kısaltılmış hali ile IBAN, merkez bankasının almış olduğu karar gereği bankada hesabı bulunan müşterilerine verilmek üzere birden çok bankanın oluşturmak mecburiyetinde kaldığı bir numaradır. İş Bankası iban sorgulama yapmak isteyen yurttaşlarımız bu hususta yer alan bilgilerden faydalanarak iban numaralarını kolayca öğrenebilirler. Bankalar kendi kuruluşlarında yer alan hesap sahibi bireylere ait olan vadeli-vadesiz, altın, döviz ve benzeri tüm hesaplara bir iban numarası oluşturmaktadır. Bu yürütüm, kredi kartı hesap numaraları haricinde her bir hesap için makbuldür. Iban numarası para transferi işlemleri için kullanılmaktadır.

Yorum Yapın