İş Bankası Hesap No Kartın Neresinde Yazar Öğrenme

iş bankası hesap no kartın neresinde yazar

İş bankası hesap no kartın neresinde yazar ve hesap no öğrenme gibi sorulara bu sayfamızdan cevap bulabilirsiniz. İş bankası; ülkemizin ticari ve bireysel alanda hizmet veren en büyük özel bankasıdır. Aynı zamanda Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankasıdır. Her geçen gün faaliyetlerini arttırmakta ve değişik alanlarda hizmet vermektedir. Merkezi İstanbul’dadır.

İş Bankası Hesap No Öğrenme

İş Bankası tarafından müşterilere verilen bazı bankamatik kartları üzerinden hesap numarası genellikle yazmaktadır. Eğer bu kartlarda hesap numarası yazmazsa hesap numarasını öğrenmek isteyen kişi, herhangi bir İş Bankası şubesini ziyaret edebilir. Şube personeli ilgili konuda müşteriye yardımcı olacaktır. Şubeye gitmek istemeyen kişiler ise İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirler. Hatta müşteri temsilcisine bağlanmaya gerek kalmadan sesli yanıt sistemi aracılığı ile hesap numarasını öğrenmek istediklerini belirterek hesap numarası bilgisini temin edebilirler.

İş Bankası dijital bankacılık alanında oldukça gelişmiş bankalardandır. Uzun yıllardır sektörde olması bankaya tecrübe kazandırmıştır. Pratik kullanım sunan İş Bankası internet bankacılığı kullanılarak hesap numarası bilgisine ulaşmak mümkündür. Bunun için banka tarafından verilen kişiye özel şifre ve kullanıcı adı ile sisteme girişi yapılır. Hesap bilgileri kısmından istenen hesap numarasına ulaşılır.

İş Bankası Hesap No Kartın Neresinde Yazar

Türkiye İş Bankası’nda hesabı bulunan müşterilere verilen hesap kartları üzerinden hesap numarasının yazması muhtemeldir. Kartın ön tarafında 11 haneli bir numara bulunur. Bu numaranın ilk 4 hanesi şube kodunu belirtir. Geriye kalan 7 hane ise bankaya ait hesap numarasıdır. İş bankası hesap no kartın neresinde yazar diye merak edenler için bu cevabı verdikten sonra şunu da belirtmekte fayda var. Her bankamatik kartında hesap numarası yazmayabilir. Bunun sebebi güvenlik ihlali olabileceği düşüncesidir.

Hesaba para girişi olacaksa sadece hesap numarası ve şube kodu yeterlidir. Bunun dışında fazla bilgi paylaşılmasına gerek yoktur. Güvenlik açısından banka kartının resminin hiç kimse ile paylaşılmaması gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası Hesap Kartları

Hesap kartı ile hesaba ait işlemler takip edilir. Kişiye özel olarak verilen hesap kartları dünyanın her yerinden işlem yapma kolaylığı sağlar. Bu kart ile hesaba para yatırılıp, hesaptan para çekilebilir. Türkiye İş Bankası müşterilerine 12 yaşından itibaren hesap kartı vermektedir. “İlk imza hesabı” adı altında açılan bu hesap sadece 12-18 yaş aralığındaki müşterilere hizmet verir. Bunun dışında Kartal Bankamatik Kartı, Türkiye Satranç Federasyonu Bankamatik Kartı, Troy Bankamatik Kartı, İş’te Üniversiteli Bankamatik Kartı, Visa Electron/MasterCard Maestro gibi hesap kartları vardır. Tüm bu İş bankası kartlarının hesap numaraları kartın üzerinde yazmaktadır.

İş Bankası Hesap Kartı Alma

İş Bankası’na ait hesap kartı kullanıcısı olmak için öncelikle banka hesabının açılması gerekir. Müşteriye; banka hesabı açılmasına paralel olarak hesap kartı verilir. Bunun için İş Bankası şubelerine gidilebilir. Gerekli işlemler banka personeli tarafından gerçekleştirilir. Banka şubesine gitmek istemeyen kişiler ise İş Bankası’nın telefon bankacılığını kullanarak hesap açtırabilirler. İş bankası telefon bankacılığı numarası 0850 724 0 724 şeklindedir ve 7 gün 24 saat hizmet verir. Sizde hesap kartınızı aldıktan sonra İş bankası hesap no öğrenme işlemleriyle hesap numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu