İş Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti

iş bankası bankamatik günlük para çekme limiti

İş bankası bankamatik günlük para çekme limiti ve qr kod, bluetooth gibi yöntemlerle para çekme limiti hakkında detaylı bilgiler bu sayfamızda yer alıyor. Bankaların gelişen teknolojilerinden dolayı ATM işlemleri de her geçen gün daha da artıyor. Temel işlev olan para çekme adımı için ise kartınızın olması yeterli oluyor. Kartınız olmadığında da çeşitli yollarla işlem yapabiliyorsunuz. Türkiye İş Bankası, ATM’den yapılacak olan işlemlere limit koyar. Limit koyulmasının da belli başlı nedenler vardır. Çünkü ATM’den yapılacak olan para çekimlerinde güvenlik adımları daha sık uygulanır. Kartın veya hesap detaylarının başkasının eline geçmesi güvenlik açıklarının olması neden olacağından dolayı limit koyulur. Anlaşmanıza ve hesabınızın durumuna göre çekim limitleri oluşturulur.

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bankanın limit koyması günlük bazda gerçekleşir. Günlük olarak limitinizi çektikten sonra gece 00:00 itibarı ile bu limit yenilenir. İş Bankası anlaşmalara, hesabın türüne veya kurumsal olup olmama haline göre limit belirler. Normal şartlar altında 2000 TL günlük çekim hakkınız bulunur. Hakkınızın artırılması için ise bankanız ile görüşmeniz gerekir. Anlaşma limitlerinize göre tekrardan artırılması için başvuru şansınız bulunur.

İş Bankası QR Kod ve Bluetooth ile Para Çekme Limiti Ne Kadar?

İş bankası ATM’lerinden kare kod olarak bilinen QR kod veya Bluetooth ile kartsız para çekme şansınız da bulunuyor. Bu şekilde para çekme limiti ise günlük 3000 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası ATM Para Çekme Limit Arttırma

İş Bankası ATM günlük para çekme limiti size yeterli gelmiyorsa arttırma işlemi için bankanızla görüşme sağlayabilirsiniz. Bu konuda net bilgileri banka size iletecek ve işleminiz hakkında yönlendirme sağlayacaktır.

İş Bankası Bankamatik Para Çekme Limiti Neden Koyulur?

İş Bankası müşterisi ATM’den para çekmek istediğinde günlük hesap çekim limiti ile karşı karşıya kalır. Bunun nedenlerinden bir tanesi bankanın müşteri güvenliğini korumaktır. Hesapta bir güvenlik açığı olması halinde günlük çekim limitinden fazlasının çekilmemesi bir anlamda zararın daha az olmasına neden olur. Ayrıca bankanın işlem konusunda müşterilerinin sorun yaşamaması için de son derece önemlidir. Resmi tatiller veya bankanın açık olmadığı durumlarda limit olması bankanın nakit işlem konusunda her müşterisine cevap vermesi anlamına gelir.

Para Çekiminde Sorun Olur Mu?

Bankadan para çekerken ATM limitiniz içinde var olan miktar kadar çekim yapma durumunuz olur. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmaz. Ama bu sınırlar aşıldıktan sonra hala para çekmeniz gerekirse çekeceğiniz miktara göre belli bir komisyon alınır. Komisyon karşılığında işlem yaparak çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için İş Bankası onaydan önce alınacak masrafı sizin de onayınıza sunar. Bunu yapmak istemediğinizde ise bankanız ile yeniden anlaşma ve düzenleme yapma durumunuz da bulunur. İş bankası bankamatik günlük para çekme limiti hakkındaki yazımızın sonuna geliyoruz. Aklınıza takılanları veya eklemek istediklerinizi bizlere yorumlardan iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu