ING Bank Kredi Başvurusu Sorgulama

ING bank kredi sonucu sorgula

ING bank kredi başvurusu sorgulama işlemleriyle alakalı bilmeniz gerekenler şu şekildedir; Kredi başvurusu yapıldığı gün içinde telefona mesaj gelmektedir. Ayrıca ING Bankası 0850 222 0 600 numaralı müşteri hizmetleri aranarak kredi başvuru sonucu sorgulaması yapılabilmektedir. İnternet üzerinden ING bank kredi sonucu sorgulaması yapmak isteyenler bankanın internet bankacılığını kullanabilir.

ING Bank Kredi Başvuru Takibi

ING Bankasına yapılan kredi başvuruları ilk olarak ön başvuru niteliğini taşımaktadır. ING Bankasına yapılan kredi başvuruları başvuru yapıldığı gün içinde sonuçlanmaktadır. Gün içinde sonuçlanmayan başvurular ikinci incelemeye tabi tutulmaktadır. Bu inceleme en geç 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Başvuru sonuçlandığında kredi başvurusu onaylansa bile hemen tahsis yapılamamaktadır. Tahsis için şubeye gidilerek gerekli belgeleri ibraz etmek gerekmektedir. Ardından bu belgeler ekspertiz tarafından incelendikten sonra uygun görüldüğü taktirde gün içinde tahsis yapılmaktadır.

Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

ING Bank Bankasına kredi başvurusu yapıldıktan sonra banka başvuru yapan kişinin kredi notunu ve diğer bankalara olan ödemelerini incelemektedir. İncelemeler yapıldıktan sonra kredi başvurusu sonucu başvuru yapan kişiye ING Bankası tarafından olumlu ya da olumsuz dönüş sağlanmaktadır. Kredisi onaylan kişilere mesaj yolu ile bilgilendirme yapılır. Bilgilendirme yapıldıktan sonra kişi bankaya çağrılarak bankaya gerekli belgeleri ibraz etmesi istenir. Bu belgeler tamamlandıktan sonra ve kredi onaylandıktan sonra gün içinde tahsis yapılmaktadır.

ING bank kredi başvurusu sorgulama ile alakalı aktaracağımız bilgiler bu şekildedir. Kredi sonucunuz size iletilmediyse anlattığımız yöntemlerle hemen sonucu öğrenebilirsiniz. ING bank müşterisi iseniz internet bankacılığını kullanarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bu konuda aklınıza takılanları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu