ING Bank Altın Hesabı Nasıl Açılır? 2020

ing bank altın hesabı nasıl açılır

ING bank altın hesabı nasıl açılır, bu hesabın özellikleri ve avantajları nelerdir şeklinde merak edilenler bu sayfamızda. Altın hesabı hizmeti veren bankalar arasında ING Bank’ta yer almaktadır. Bankanın sunduğu altın hesapları vadesiz altın hesabı ve altın biriktiren hesaptır.

ING Vadesiz Altın Hesabı

ING müşterileri için vadesiz altın hesabı açma imkanı tanır. Bu hesap vadesiz altın hesap olarak adlandırılır. Böylece kişiler altınlarının kaybolmalarını engelleyebilirler. Ayrıca altınlar hesaba yatırılacağı için çalınma riskinden de korumuş olurlar.

Hesabın Özellikler

ING tarafından sunulan vadesiz altın hesap faiz olmadan kişilerin altınlarını biriktirmelerini sağlar. İnternet bankacılığı aracılığıyla açılabilen bu hesabın özellikleri şunlardır;

  • ING bankasında vadesiz altın hesap gram türünde işlem yapma imkanı verir.
  • Altın ya da takılar çalınma riskine karşı koruma altına alınır.
  • Açılan hesapta 1 gram altın 1000/1000 saf altın olarak değer görür.
  • ING bankasının farklı şubelerine hesaptan havale yapma imkanı verir.
  • Hesabı açtıran kişilere haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz olarak telefon ya da internet üzerinden işlem yapma imkanı verir.
  • Açılan hesaplarda bulunan altın birikimlerinin 100 bin tutarındaki kısmı sigorta kapsamına girer.

Mutlaka bakın: En iyi altın hesabı hangi bankada

ING Altın Biriktiren Hesap

ING Bank’ın müşterileri için sunduğu diğer birikim yöntemi ise Altın Biriktiren Hesap’tır. Bu hesapta kişilerin düzenli ve güvenle birikim yapmasını sağlar. Altın Biriktiren Hesap’ta ki birikiminde 100 bin lirası sigorta tarafından güvence altına alınır.

Hesabın Özellikleri

Altın Biriktiren Hesap açmak isteyen kişiler ING şubeleriyle iletişime geçerek hesabı açabilirler. Bu hesaba birikimi ise sahip oldukları ING kredi kartıyla ya da ING vadesiz hesabını kullanarak yaparlar. Vadesiz hesaptan altın biriktiren hesaba birikim yapmak isteyen kişiler birikim yapılacak tutarı belirlerler. Bu tutar aylık olarak vadesiz hesap üzerinden altın biriktiren hesaba aktarılır.

Bu aktarım ise tutarın altın kuruna bakılarak miktar tutarınca grama çevrilmesiyle olur. Kredi kartından birikim yapılmak istendiği durumlarda da belirlenen tutar kartın asgari borcuna yansıtılır ve tutar altın kuruna bağlı olarak altın biriktiren hesaba aktarılır. Bu gönderme yönteminde kredi kartının borcunun yatırılmaması durumunda hesaba aktarılan tutarın kredi kartına geri gönderilmesi olasılığı vardır. Bu işlem gerçekleşirse kullanıcılardan faiz alınmaz.

ING Bank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

ING bank altın hesabı özelliklerinden yararlanmak ve birikim yapmak isteyen kişiler hesap açtırmak için yaşadıkları yerde bulunan en yakın ING Bank şubesine giderek vadesiz altın hesap açtırabilirler. Ayrıca ING bank müşterisi iseniz internet bankacılığı üzerinden başvuru menüsü, hesaplar ve vadesiz hesap açılışı seçeneklerinden kolayca altın hesabı açtırabilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu