HSBC Mevduat Faiz Oranları

HSBC Bankası, yüksek gelir sağlayan mevduat hesabına sahip bankalar arasında yer alıyor. Vadeli hesap üzerinden yatırım yapan müşteriler, hesaplarında bulunan miktara ve vade günlerine göre faiz oranları artıyor. Ancak vade gününden önce hesaptan çekilen para vadeyi bozduğundan dolayı kazanılacak olan HSBC mevduat faiz oranları, faiz üzerinden indirim yapılır ya da vade tamamen bozulmuş olur. Vadeli mevduat hesabı sayesinde hesaba yatırılan paradan herhangi bir eksilme olmadan belirlenmiş olan vade gününe göre gün geçtikçe kazanç sağlanabiliyor.

hsbc mevduat faiz oranları

HSBC Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

HSBC mevduat faiz oranları üzerinden gelir sağlamak isteyen kişilerin öncelikle vadeli mevduat hesabı açmak için HSBC müşterisi olmaları gerekiyor. HSBC müşterisi olmayanların da bir HSBC banka şubesine giderek hesap açtırabilirler. HSBC müşterilerinin ise şubeye gitmelerine gerek kalmadan HSBC internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden vadeli mevduat hesabı açma işlemlerini gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden gerçekleştirilen vadeli mevduat hesabı açma işlemlerinde herhangi bir belge gerekmiyorken şubeye direkt olarak yapılan başvurularda yeni müşteri olan kişilerin bazı belgeleri yanında getirmeleri gerekiyor.

Bu belgeler arasında kimlik belgesi ya da nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi, 3 aydan geç olmamak koşulu ile ikametgah adresine ait bir fatura ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu müşteriler için de ikametgah tezkeresi olarak sayılabilir. Bu belgeler hazır bir şekilde şubeye başvuru yapan kişilerin işlemleri kısa bir sürede yapılır ve hesap açma işlemleri hızlıca tamamlanır.

HSBC Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesabı, banka hesabı üzerinden yatırım yapmak isteyen kişiler için en uygun yöntem olarak görülüyor. HSBC mevduat faiz oranları olarak, hesaptaki paranın miktarı arttıkça kazanılan faiz oranı da artıyor. 50000 liralık bir vadeli mevduat hesabının 32 günlük faiz getirisi 689 lira olmaktadır. 100000 liralık bir vadeli mevduat hesabı ise 32 günlük faiz getirisi 1379 lira olarak hesaplanıyor. Vadeli mevduat hesabında yer alan paranın miktarı ve önceden belirlenmiş olan vade günü arttıkça faiz getirisi de artıyor. Ancak vade gününden önce hesaptan çekilen para, vadeyi bozar.

Yorum Yapın