HSBC Kredili Mevduat Hesabı (Eksi Bakiye)

hsbc eksi bakiye

Hesabında para olmadığı halde, para varmış gibi harcamalarda kullanılabilen bakiyeye eksi bakiye deniyor. Kişiler, hesaplarında para olmadığı halde ihtiyaç durumunda ya da ödeme yapmaları gerektiği zamanlarda eksi bakiye sayesinde zor durumda kalmıyorlar. HSBC eksi bakiye nasıl açılır, konusu zor durumda kalmak istemeyen kişilerin bilgili olması gereken konulardandır. HSBC eksi bakiye sayesinde HSBC müşterileri zor durumda kalmayarak işlemlerini sürdürmeye devam edebiliyorlar.

HSBC Eksi Bakiye Nedir?

Eksi bakiye, HSBC’nin müşterilerinin zor durumlarda kullanabileceği bir hesaptır. HSBC eksi bakiye nasıl açılır, konusu hakkında önceden bilgi edinilmesi önemlidir. Bu bakiye sayesinde hesabında para olmadığı halde kişiler, harcama ya da ödemelerine devam edebiliyorlar. Bu ödemeler, kişilerin kredili mevduat hesabına yansıyor. Ayrıca eksi bakiyeden yapılan harcamalar da sonrasında vadeler halinde ödeme yapılabiliyor. Günlük olarak yapılan harcamanın toplam tutarı gün sonunda hesaptaki bakiyeden otomatik olarak düşüyor.

HSCB Eksi Bakiye İçin Gerekli Evraklar

Hesabının eksi bakiyeye sahip olması için başvuruda bulunmak isteyen müşterilerin şubeye direkt olarak yapacakları başvuruda bazı evrakları yanında getirmeleri gerekiyor. HSBC eksi bakiyesi konusunda gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kredili mevduat hesabı başvuru formu
  • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı
  • Kişinin gelirini yansıtan maaş bordrosu, gelir belgesi
  • Ticaret sicil gazetesi (serbest meslek mensupları için)

Bunların yanında ikamet edilen ev adresine ait son dönemin elektrik, su ya da doğalgaz faturası da işlem için gerekli görülüyor.

HSBC Kredili Mevduat Hesabı (Eksi Bakiye) Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kişilerin hesabında para olmadığında zor durumda kalmamaları için kullanabilecekleri eksi bakiye için başvurular HSBC internet şubesinden ya da direkt olarak şubeden yapılabiliyor. Kişilerin kredili mevduat hesabı olarak yaptıkları başvurularda kişiler, eksi bakiye kullanım hakkına sahip oluyorlar. Eksi bakiye başvurusu HSBC şubelerden direkt olarak yapıldığı takdirde bazı belgelerin de getirilmesi gerekir. Eksiksiz olarak getirilen bu belgeler sonucu kişinin hesabı için verilecek olumlu ya da olumsuz karar, kısa süre içerisinde bildirilir. Belgelerin eksiksiz bir şekilde başvuru sırasında kişilerin yanında olması, işlemin hızlı bir şekilde ilerletilebilmesi için oldukça önemlidir.

HSBC kredili mevduat hesabı başvuruları için:
https://www.hsbc.com.tr/kartlar-ve-krediler/krediler/kredili-mevduat-hesabi

Yorum Yapın